Prethodni članak
Sljedeći članak

Obiteljski odnosi - bitna pretpostavka psihičkog zdravlja

Što su međusobni odnosi članova obitelji skladniji i prožeti međusobnim poštovanjem, veće su mogućnosti da ćemo imati kvalitetno, tolerantno i koherentno društvo


Krapinsko-zagorska županija je u sklopu obilježavanja Dana obitelji organizirala online stručno predavanje Obiteljski odnosi-bitna pretpostavka psihičkog zdravlja, koje je održano u subotu, 15. svibnja.

Na stručnom interaktivnom predavanju Obiteljski odnosi-bitna pretpostavka psihičkog zdravlja“ govorilo se o važnosti razvoja emocionalne inteligencije unutar obitelji, o mogućnostima boljeg prepoznavanja vlastitih emocija i emocija osoba te načinima reagiranja na njih. Istaknuto je kako je važno osvijestiti značaj obiteljskih odnosa, roditeljskoj brizi o sebi samima, o strukturi obitelji te da djeci kontinuirano daju pozitivne poruke. Viši nivo emocionalne inteligencije povezan je s velikim dijelom zaštitnih čimbenika, te doprinosi uspješnom rješavanju stresnih situacija, izbjegavanju sukoba i prevenciji rizičnih ponašanja. Što su međusobni odnosi članova obitelji skladniji i prožeti međusobnim poštovanjem, veće su mogućnosti da ćemo imati kvalitetno, tolerantno i koherentno društvo.

Predavanje je održala renomirana stručnjakinja Ljubica Uvodić Vranić, prof. psihologije. Predavačica je autorica brojnih knjiga i voditeljica Udruge za unapređivanje obiteljskog života “Petkom u pet”, radi kao samostalni konzultant-komunikolog u poduzećima u medicini rada, psiholog, terapeut i savjetnik u individualnom, obiteljskom i grupnom radu.

ODLIČAN ODAZIV

Koliko su takva predavanja potrebna potvrdio je i veliki odaziv, te je na mrežnom predavanju sudjelovalo stotinjak stručnih suradnika u odgojnim i obrazovnim ustanovama (dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama), ustanovama socijalne skrbi, zdravstvenim ustanovama, udrugama koje se bave djecom itd.

U ZAGORJU SE ISTIČE VISOK STUPANJ SURADNJE DIONIKA JAVNOG I CIVILNOG SEKTORA

Krapinsko-zagorska županija Dan obitelji već tradicionalno obilježava stručnim skupom kojim dodatno doprinosi kontinuiranoj edukaciji i motiviranosti stručnjaka koji rade djecom, mladima i obiteljima. Županija, u skladu sa svojim mogućnostima, također nastoji podržati sve aktivnosti koje imaju u cilju razviti mrežu usluga namijenjenih djeci jer upravo takve dobro organizirane i kvalitetne usluge predstavljaju investiciju u razvoj djeteta i obitelj te njihovu budućnost i budućnost čitavog društva. Da bi potpora bila kontinuirano unapređivana neophodno je osigurati dostupnost, korištenje i kvalitetu usluga. Ovakva vrsta podrške zapravo je resurs za roditeljstvo koje poštuje prava djeteta, a njezino je osiguravanje dio društvene, pa tako i Županijske odgovornosti za dobrobit djece.

U Krapinsko-zagorskoj županiji se posebno ističe visoki stupanj međusobne suradnje, partnerstva i podrške dionika javnog i civilnog sektora. Zalog je to da se bez obzira na financijska ograničenja, promišljene javne politike, definirani ciljevi razvoja, kvalitetni programi i projekti mogu uspješno provesti.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook