Objavljeni rezultati ankete: Evo koji će se trgovački lanac bojkotirati od subote
Platforma 'Halo inspektore' objavila je u noći na četvrtak da će se od subote na tjedan dana, zbog rasta cijena osnovnih prehrambenih proizvoda, bojkotirati trgovački lanac Konzum. Najavljen je novi opći bojkot kupovine za petak.
Anketa, objavljena na svojim internetskim stranicama, trajala je 24 sata 5. veljače.
“Odlukom potrošača prvi trgovački lanac koji ćemo bojkotirati tjedan dana od subote 8. veljače do petka 14. veljače je Konzum”, stoji na Facebook stranici Halo inspektore.
U anketi je zabilježeno 211.638 glasova od 144.732 glasača. Za bojkot Konzuma bilo je 31,7 posto glasača, a nakon njega slijede Plodine s 29,1 posto i Studenac sa 6,87 posto.
“Lista trgovačkih lanaca koja je nastala na ovaj način, voljom svih koji su sudjelovali u anketi, referentna je za sljedeće tjedne bojkote”, stoji na stranici.
U srijedu navečer završio je tjedni bojkot triju trgovačkih lanaca – Lidla, Eurospina i dm-a te triju proizvoda – Coca Cole i drugih gaziranih pića, vode u bocama i deterdženta za suđe.
Uz tjedni bojkot, 7. veljače bit će treći uzastopni petak u kojemu su građani pozvani da se suzdrže od svih oblika plaćanja.
Organizator bojkota također je objavio da je zbog velikog odziva dva puta tijekom dana došlo do pada servera zbog čega pristup anketi nije bio moguć više od pet sati.