Prethodni članak
Sljedeći članak

Održano Savjetovanje koordinatora Akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“

Krapinsko-zagorska županija zajedno s hrvatskim i slovenskim partnerima u okviru Operativnog programa za prekograničnu suradnju IPA SI-HR 2007-2013 provodi projekt „Poboljšanje kvalitete života stanovnika i očuvanje bioraznolikosti kroz sanaciju i remedijaciju onečišćenih lokaliteta“ pod akronimom REMEDISANUS.


Krapinsko-zagorska županija zajedno s hrvatskim i slovenskim partnerima u okviru Operativnog programa za prekograničnu suradnju IPA SI-HR 2007-2013 provodi projekt „Poboljšanje kvalitete života stanovnika i očuvanje bioraznolikosti kroz sanaciju i remedijaciju onečišćenih lokaliteta“ pod akronimom REMEDISANUS. Partneri na projektu su, uz Krapinsko-zagorsku županiju, i Zagorska razvojna agencija, Grad Zaprešić te slovenski partneri Općina Brežice, Općina Sevnica i Inštitut za okolje in prostor.

Cilj ovog projekta je zaštita okoliša prekograničnog područja kako bi se ojačala i podigla svijest lokalnog stanovništva o zaštiti okoliša, ali i da bi se smanjili ekološki rizici i postojeće zagađenje. Jedna od projektnih aktivnosti je i edukacija najmlađih u zajednici, odnosno provođenje radionica u vrtićima Krapinsko-zagorske županije o mogućnosti ponovne uporabe otpadnih materijala za izradu igračaka.
 
Riječ je o održanoj dječjoj lutkarskoj predstavi pod nazivom „Keko Eko“ u dječjim vrtićima diljem županije – DV „Zipkica“ Zabok, DV „Zvirek“ Stubičke Toplice, DV Konjščina, DV „Gustav Krklec“ Krapina, DV „Naša radost“ Pregrada, DV „Balončica“ Hum na Sutli, DV „Pušlek“ Marija Bistrica, DV „Cvrkutić“ Oroslavje, DV „Bubamara“ Donja Stubica, DV „Uzdanica“ Zlatar. Predstava „Keko Eko“ je na jedan djeci šaljivi način prikazala priču o očuvanju okoliša i postupanju s otpadom.

Lutkarske predstave su održane u 10 vrtića na području Krapinsko-zagorske županije i to u vremenu od 7. do  10. studenog 2011. godine.

Također, Krapinsko-zagorska županija je s ciljem jačanja svijesti mladih o važnosti zaštite okoliša, sortiranja otpada i njegovoj reciklaži, u okviru projekta REMEDISANUS osigurala 18  kanti za smeće u obliku žabe za djecu vrtićke dobi. Kante za smeće  podijeljene su svim vrtićima na području Krapinsko-zagorske županije kako bi se djeca naučila važnosti sortiranja otpada na zabavan način.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook