Prethodni članak
Sljedeći članak

Pijani policajac teško stradao: zabio se u stup, nije bio vezan


Pijani policajac teško je ozlijeđen u prometnoj nesreći koju je skrivio vozeći automobil u nedjelju navečer.

Kako jutros javlja policija, nesreća se dogodila sinoć oko 18.10 sati u mjestu Milanovac južno od Virovitice. Policajac (48) je vozio pod utjecajem alkohola od 1,76 promila, piše Danica.hr.

U nepreglednom zavoju prednjim kotačima udario je u betonske rubnike te potom prednjim lijevim dijelom vozila u drveni stup i nosač javne rasvjete, nakon čega je završio na zelenoj površini u blizini nogometnog igrališta.

Policajac je bio izvan službe, a tijekom vožnje nije koristio sigurnosni pojas te je zbog teških tjelesnih ozljeda odmah prevezen u virovitičku bolnicu. Protiv njega je podnesen prekršajni nalog i slijedi pokretanje disciplinskog postupka.

Zakonom je za te prekršaje propisana novčana kazna u rasponu od 1580 do 2910 eura, šest negativnih prekršajnih bodova i tri mjeseca zabrane upravljanja, zaključuju u virovitičkoj policiji u ponedjeljak.

 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook