Prethodni članak
Sljedeći članak

Proizvođač 'zagorskog botoksa' počeo proizvoditi kreme i za jedan poznati švicarski kozmetički brand

Kremice koje se miješaju u jednom zagorskom laboratoriju i u kojima su glavni sastojci pčelinji proizvodi prodaju se i na europskom tržištu

  • Ivan Curiš

    Ivan Curiš


Kreme s pčelinjim otrovom koje imaju efekt prirodnog botoksa već su nekoliko godina prepoznatljive na hrvatskom tržištu, a miješaju se i pripremaju u zagorskom laboratoriju u Konjščini. Dugogodišnje iskustvo u pčelarstvu, navelo je Ivana Curiša iz Krapina Sela na skupljanje pčelinjeg otrova koji je jedan od glavnih sastojaka u njihovim kremama koje su postale vrlo popularne u kozmetičkom svijetu.  Receptura je tajna, stigla je s Novog Zelanda, a Curiš, inače po struci elektroničar, iskoristio je svoje znanje te izumio patent za skupljanje pčelinjeg otrova. Malo pomalo, razvila se prava kozmetička linija, 100 posto prirodna, o čemu smo već i pisali u našem tjedniku. Hidratantna krema kuhana na arganovom  i ulju marelice s pčelinjim proizvodima i pčelinjim otrovom, melem, krema s ružinim uljem tzv. Rosa, masna krema na bazi maslinovog ulja za probleme psorijaze, akni i ultrahidratantna krema sa pčelinjim otrovom i hijaluronskom kiselinom kao najnoviji proizvod iz zagorskog kozmetičkog laboratorija, sve se to sprema i kuha u Beeven kuhinji.  

Pčelinji otrov sastojak je u svim njihovim kremama

Nova krema

Hidratantna krema s pčelinjim otrovom i arganovim uljem, Rosa  te krema s hijaluronskom kiselinom prodaje se i u poznatom lancu drogerija DM-u.  - Krema s hijaluronskom kiselinom je posebna  krema jer se po prvi put u kozmetici koristi  visokomolekularni hijarulon, a njegov učinak je puno  jači od nisko molekularnog hijarulona koji se dosada  konvecionalno koristi u kozmetici.  Pčelinji otrov sam po sebi ima efekt prirodnog botoksa da zagladi bore, a u kombinaciji s hijarulonom pojačano regenerira kožu.  Čak dolazi  do blagog potkožnog naticanja što rezultira trenutnim punjenjem tkiva i micanjem bora.  Nekom dugotrajnom primjenom  hijarulon se razgrađuje i potiče proizvodnju kolagena i elastina kože. Pčelinji otrov razire sve stare umrtvljene stanice te potiče regeneraciju stanica, a zbog hijalurona koji je inače sastavni dio svakog organizma  dolazi do brže regeneracije, proizvodi se kolagen i doslovce pomlađuje kožu -   pojašnjava sin Ivan, zadužen za Beeven kozmetiku.

Počeli su 1980. godine s uzgojem pčela i proizvodnjom meda, da bi danas postali vrlo popularni i u kozmetici i to zahvaljujući skupljanju pčelinjeg otrova.

 Švicarski kozmetički brand

Ovih dana isporuka zagorskih krema krenula je i diljem Europe, zahvaljujući suradnji s jednim švicarskim kozmetičkim brandom,  Pintadu Cosmetisc of Switzerland. – Prodali smo franšizu za švicarsko tržište i za švicarskog distributera  razvili njegove proizvode. Sam početak  suradnje je dosta zanimljiv. Oni  su se našli u  Hrvatskoj, konkretno u Splitu na dočeku Nove 2017. godine, a s obzirom da imaju prodaju ekskluzivne kozmetike po salonima u cijeloj Europi, navratili su u DM, svidjela im se naša ambalaža i kupili su kremu.  Ženu koja koristi apsolutno najskuplju kozmetiku na svjetskom tržištu jako je oduševila naša krema i rekla da je bolja od krema u rangu onih od par stotina švicarskih franaka. Krenula je suradnja i razvoj krema pod njihovim imenom i distribucija po cijeloj Europi -  ispričao je Curiš, koji nam je otkrio da je u pripremi i par novih linija krema. 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook