Cibona slomila otpor Zaboka u nastavku utakmice

Zabok je poražen u 3. kolu Lige za prvaka HT Premijer lige košarkaša Hrvatske na gostovanju kod Cibone rezultatom 106:83. Novo čudo i pobjeda protiv Cibone nije se dogodilo. Zagrepčani su nakon nekoliko uzastopnih poraza ozbiljno shvatili Zabok, koji se odlično držao prvo poluvrijeme koje je završilo rezultatom 50:45.
Domaći su otvorili sa 6:0, Zabok se ponajvivše zahvaljući raspoloženom Lukši Buljeviću u 9. minuti priključio na 15:15, no mini-serijom od 5:0 Cibona je nakon prve četvrtine imala vodstvo od 20:15.
Cibona je nakon trice Vildoze u 18. minuti otišla na +14 (48:34), no nakon toga prvo je Lukša Buljević poveao tricu i dvicu, s dvije trice su se nadovezali Jacović i Ćutuk koji je odlično odigrao drugu četvrtinu i Zabok je na veliki odmor otišao sa samo pet koševa manjka (50:45).
Nakon trice Jacovića u 22. minuti Zabok se približio na samo dva koša manjka (52:50). Držali su se gosti dobro do druge četvrtine, a onda si je Cibona na krilima raspoloženog Reuversa priskrbila četrnaest koševa viška (81:67) pred zadnjih deset minuta utakmice.
Do polovice četvrte četvrtine Zabok je održavao desetak koševa manjka, no onda su se gosti polako počeli gasiti. Vildoza je tricom prvi puta doveo Cibonu na više od 20 koševa viška (97:75). Prkačin je zakucavanjem doveo Cibonu do najvećih +25 (106:81), da bi Jacović postavio konačnih 106:83.
Cibonu je s 24 koševa i 6 skokova predvodio Nathan Reuvers, dok je Jose Vildoza pridružio 18 koševa uz 4 skoka i 5 asistencija.
Lukša Buljević bio je najbolji u redovima Zaboka uz 26 postignutih koševa (šut iz igre 9/13) i 8 skokova, odlični su bili i Fran Jacović i Zvonimir Ćutuk koji su postigli po 16 koševa, dok je Srđan Brocić uz 8 koševa ostvario čak 11 asistencija.

CIBONA - ZABOK 106:83 (20:15, 30:30, 31:22, 25:16)
CIBONA: Popić, Prkačin 11 (3-4), Gegić 5 (0-2), Vildoza 18, Majcunić, Novačić 12, Gnjidić 6, Branković 13, Drežnjak 10, Reuvers 24 (9-10), Nakić 7. TRENER: Gašper Okorn
ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni, Lu. Buljević 26 (4-4), Brocić 8, Vručinić 2, Budimir 7, Lo. Buljević 6 (2-2), Ćutuk 16 (1-2), Antonić, Jurič 2, Jacović 16. TRENER: Jakša Vulić