Rutinska pobjeda Mladosti

23. kolo IV. NL-središte - skupina A, MLADOST ZABOK - Špansko 3:0

Mladost je rutinski odradila utakmica protiv Španskog i bez većih problema upisala je pobjedu od 3:0. Sasvim zasluženo. Neposredno pred utakmicu igračima je život zagorčao jak pljusak, popraćen s jakim vjetrom, pa je zapravo bilo malo pravog nogometa u prvom dijelu. Valja izdvojiti tek 35. minutu kada je Vedriš nakon solo-akcije s ruba kaznenog prostora odlično pogodio za vodstvo domaćih od 1:0.

U 54. minuti nakon kornera lopta se odbija do Turka koji oštro puca, vratar Hadžiselimović nespretno reagira, a lopta odsjeda u mreži za 2:0. Zanimljiva situacija dogodila se u 76. minuti kada Vojaković pada u gostujućem kaznenom prostoru, sudac Davor Bertol dosuđuje kazneni udarac, ali nakon konzultacije s pomoćnikom Jakovom Lasićem poništava odluku. U samoj završnici dodatnu živost u igru Mladosti svojiim je ulaskom donio Karlo Tisanić. Prvo je zaprijetio u 82. minuti, ali puca ravno u vratara, a onda ga je u 88. minuti srušio Milašinčić, pa je sudac Bertol još jednom pokazao na "bijelu točku", ali ovaj puta bez promjene odluke. Siguran realizator za 3:0 bio je Patrik Turk, koji je tako postao dvostruki strijelac na ovoj utakmici. Gosti su najbolju priliku imali preko Švigira u 84. minuti, no Mihovilić je odlično obranio njegov udarac.

Ova utakmica bit će zapamćena i po tome što su gledatelji vrijeme i rezultat po prvi puta mogli pratiti na novom digitalnom semaforu, koji su zajedničkim snagama Zabočanima omugućili Hrvatski nogometni savez, Nogometni savez KZŽ i Grad Zabok.

MLADOST ZABOK - ŠPANSKO 3:0 (1:0)
ZABOK: igralište SC Zaseka, GLEDATELJA: 100, SUCI: Bertol, Vrbanec i Lasić.
STRIJELCI: 1:0 Vedriš 35', 2:0 Turk 54', 3:0 Turk 88' (11m).
MLADOST ZABOK: Mihovilić, Vedriš (66' Vojaković), Pavić (46' Kotarski), Šoštar, Turk, Iskrić (85' Brezak), Koletić (80' Hrastinski), Tarle, Bezjak, Tumpić (80' Tisanić), Žugec. TRENER: Ivan Zubić
ŠPANSKO: Hadžiselimović, Ceraj, A. Sabljić, Pavletić (59' Letnar), Z. Sabljić, Švigir, Vidović, Grubišić (24' Kokorić), Pavlek (59' Milašinčić), Topić (59' Živković), Lekić. TRENER: Milan Marinić