Važna pobjeda košarkaša Zaboka u gostima kod Škrljeva

Košarkaši Zaboka razveselili navijače

• Važna pobjeda košarkaša Zaboka u gostima kod Škrljeva

Jure Gunjina

Košarkaši Zaboka ostavili su važnu pobjedu u 20. kolu HT Premijer lige. U gostima kod šestoplasiranog Adria Oil Škrljeva slavili su rezultatom 75:62 i tako teoretski ostali u igri za prvih šset pozicija koje vode u ligu za prvaka.
Domaći su bolje otvorili i nakon trice Barnjaka u 9. minuti poveli rezultatom 17:9. No Zabok je uzvratio serijom od 7:0 uz pet koševa Gunjine i nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 17:16.
Nakon dvije trice Vručinića i nekoliko dobrih napadačkih reakcija Garretta Zabok je u 19. minuti bio na rubu dvoznamenkastog vodstva (28:37), da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 32:39.
Sredinom treće četvrtine Črnjević i Gunjina povukli su Zabok do prvog dvoznamenkastog vodstva (39:49), Zabok je u dva navrata imao i po 13 košva viška (44:57, 57:60), da bi se nakon trice Jelenković u zadnjih deset minuta otišlo rezultatom 50:60.
Nakon četiri uzastopna ubačaja u 35. minuti na semaforu stoji 53:68 i tu je svakoj priči bio kraj. Zaobk je do kraja utakmici znalački sačuvao prednost i izborio važnu pobjedu.
Najefikansi igrač utakmice i Zaboka bio je Jure Gunjina koji je svojim bivšim "posladavcima" zabio 21 koš uz 3 skoka. Odličnu je utakmicu odigrao i kapetan Antonio Črnjević koji je ubacio 15 koševa uz 7 skokova i 6 asistencija, dok se Jarvis Garrett zaustavio na 12 koševa uz po 4 skoka i asistencije.
Kod domaćih Mario Rajčić ubacio je 17 koševa, Toni Jelenković 16 uz 6 skokova i 4 asistencije, a Josip Barnjak ubacio je 13 koševa uz 5 skokova i 6 asistencija.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - ZABOK 62:75 (17:16, 15:23, 18:21, 12:15).
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović, Jelenković 16, Vucić 1 (1-2), Kostić, Barnjak 13 (1-2), Rajčić 17, Bešić, Šajin 8 (2-2), Ćosić, Zvoko 3 (1-2), Vrgoč 4 (2-3). TRENER: Damir Rajković
ZABOK: Martinko, Vranješ, Levanić-Kutni 7, Brocić 4, Vručinić 6, Črnjević 15 (3-4), Budimir 3, Ćutuk 3 (1-1), Gunjina 21 (5-5), Garrett 12 (2-3), Jacović 2. TRENER: Jakša Vulić