Zabok "tvrd orah" za Splićane

Više od četiri minute na početku susreta Zabok nije poentirao iz igre, a Splićani su na krilima Sobina i Vujčića poveli 10:2 u igri bez puno ritma. Žuti su potom zaredali s par promašenih napada, a kod gostiju su se razigrali Tomas i Krušlin smanjivši zaostatak svoje momčadi na šest poena (22:16) na isteku prve četvrtine.

Nakon četiri minute igre u nastavku momčad Gripa je tricama Markulina i Marinellija povela 30:21, ali Krušlin, Kraljević i Bašić vraćaju Zabok na minus tri (32:29). Razmjenom trica u završnici prvog poluvremena (Mimica i Janković) na odmor se otišlo s prednošću Žutih 41:34 i s njihovom apsolutnom dominacijom u skoku (16:6).

Do sredine treće dionice Split se odvojio na dvoznamenkastu prednost (52:41), no gosti prijete preko Jankovića i Krušlina (52:45). Pretkraj treće dionice u dvije se akcije istaknuo Marinelli (asistencija Mimici i koš) donijevši Splitu 62:49 na isteku 30. minute.

Pred posljednjih pet minuta susreta Split je zaredao s izgubljenim loptama (Vujčić, Dijan, Babič), pa je Zabok preko razigranog Kraljevića i Leža smanjio na 71:65, a tricom Jankovića (2:19 min. prije kraja) prilaze na 72:68. U dramatičnoj završnici Žuti su loše gađali slobodna bacanja (2/6), ali Zabok nije uzeo ponuđeno. Konačnih 82:76 postavio je Dijan nakon što su Janković i Krušlin promašili svaki po dva vezana šuta.

Najefikasniji kod Splita bili su Sobin (19p, 10sk), 4as), Mimica (18p, 6sk, 3as) i Marinelli (12p, 2as) koji je odlično iskoristio dobivenu minutažu. Krušlin (20p, 4sk), Kraljević (19p, 11sk) i Janković (14p, 3sk) bili su najbolji u zabočkoj momčadi.