Zadar rutinski do pobjede u Zaboku

Košarkaši Zadra rutinski su odradili posao u Zaboku i na kraju slavili s 31 košem viška (54:85). Zabok se borio koliko je mogao, ali Zadrani su trenutno dvije razine više u odnosu na Zabok, pogotovo u fizičkom smislu. Domaći su fantastično krenuli, ali vrlo brzo Zadar je uspostavio čvrstu obranu koja mu je otvorila put do uvjerljive pobjede.

Zabok je fantastično otvorio s tri uzastopne trice Cinca i poveo 9:0 nakon nepune dvije i pol minute utakmice. Jusup je odgovorio minutom odmora nakon koje gosti rade seriju od 20:0, Zabok ne uspijeva više zabiti do kraja četvrtine, pa nakon prvih deset minuta na semaforu stoji 9:20.

Na ulasku u drugu četvrtinu Cinac je uspio teškim ubačajem prekinuti neugodan niz gostiju, da bi isti igrač zakucavanjem spustio Zabok na -7 (15:22), no vrlo brzo Zadar radi seriju od 7:0 i u 16. minuti rezultat je 15:29. Zadar je na „veliki odmor“ otišao s petnaest koševa viška (27:42). Cinac je do poluvremena upisao već 15 koševa, dok se kod gostiju Mihailović zaustavio na 9.

Početkom treće četvrtine razigrao se Gegić koji je prvi dio ostao bez poena, a poslije trice Ramljaka u 28. minuti prednost gostiju prvi put je veća od 20 koševa (39:60), da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 43:64.

Krajem zadnje četvrtine treneri Tomas i Jusup dali su priliku svojim „poletarcima“. Raspoloženi Klarica dvije je minute prije kraja utakmice doveo goste do 30 koševa prednosti (51:81), da bi utakmica završila rezultatom 54:85.

Zabok je s 15 koševa predvodio Dino Cinac, dok se Luka Cvitanovnić zaustavio na 11 koševa i 7 skokova. Kod gostiju je sa 16 koševa bio najefikasniji Vladimir Mihailović, dok je Krševan Klarica upisao 14 koševa.

Gosti su imali veliki premoć u skoku, 49:23, od toga su 18 skokova imali u napadu. Zanimljivo je da je prvo poluvrijeme Zadar ima 11 koševa u napadu, a Zabok ukupno 11 koševa. Isto tako Nakon prvog dijela Zabok je imao samo tri strijelca iz igre, dok su se kod Zadra osmorica upisala među strijelce.

ZABOK – ZADAR 54:85 (9:22, 18:22, 16:22, 11:21)
ZABOK: Gradska dvorana, GLEDATELJA: , SUCI: Stanković, Galić i Miletić.
ZABOK: Sikirić 6, Pavković, Lužaić 7 , Cinac 15 (2-2), Herceg 1 (0-1), Savić 8 (1-1), Črnjević 6 (2-4),  Lihtar, Borovčak, Cvitanović 11 (4-6), Karahodždić. TRENER: Ivan Tomas
ZADAR: Mihailović 16 (2-2), Wahl 10 (2-2), Klarica 13 (3-3), Gegić 8 (1-1), Proleta 6 (2-2), Žganec 7 (1-2), Mazalin 6 (0-2), Dundović, Ramljak 9 (2-2), Gilbert 9, Torbarina. TRENER: Danijel Jusup