Zadar uvjerljiv protiv Zaboka

Prvo kolo lige za prvaka košarkaša

• zadar zabok

Očekivano Zadar je u 1. kolu Lige za prvaka bio bolji od Zaboka i slavio je rezultatom 91:75. Zadrani su od početka vrlo ozbiljno shvatili ovu utakmicu, pa su već do poluvremena imali 23 koša razlike (56:33). U 35. minuti utakmice Zadar preko Paponje dolazi do najvećih +29 koševa viška (85:56). Zabok se tada probudio i preko Jacovića, Ćutuka i Lukše Buljevića uspio je smanjiti prednost na konačnih pristojnih 15 koševa manjka (91:76).
Domaće je u pobjedi sa 17 koševa i 6 skokova predvodio Dario Drežnjak, Justin Carter pridružio je 14 kao i kapetan Dominik Mavra koji je i 7 puta uspješno skočio, te upisao 9 asistencija. Lovro Buljević je debitirao za Zabok s double-double učinkom od 14 koševa i 10 skokova, dok su Veljko Budimir i Zvonimir Ćutuk postigli po 13 koševa.

ZADAR - ZABOK 91:76 (31:22, 25:11, 21:20, 14:23).
ZADAR: Carter 14, Maričnković 9, Paponja 8 (2-2), Jordano 6, Klarica 5, Sikirić 2, Vuković 4, Bursač, Buljan 7 (3-4), Drežnjak 17, Mavra 14, Thompson 5 (2-4). TRENER: Vladimir Anzulović
ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni 2, Lu. Buljević 4 (2-3), Brocić 5, Vručinić 5, Črnjević 7 (1-1), Budimir 13, Lo. Buljević 14 (4-5), Ćutuk 13, Gunjina 3, Jacović 10. TRENER: Jakša Vulić