Rukometaši Bedekovčine zadržali vrh ljestvice

Pobjedom protiv Rudara u Samoboru (29:31) rukometaši Bedekovčine zadržali su vrh ljestvice II. HRL-zapad.
Utakmicu je b

Utakmicu je bolje otvorio domaćin koji je preko Fabekovića i Šujstera vrlo brzo došao do tri gola prednosti (5:2). No tada se razbranio Granić, Bedekovčina je istrčala nekoliko kontri preko Copota i Kušičke, te prvo izjednačila na 7:7, a potom i otišla na tri gola prednosti (7:10). Na poluvremenu su crno-bijeli imali velikih sedam golova viška (11:18).

Početkom drugog dijela domaćin radi seriju od 9:2 i približava se na samo dva gola zaostatka (20:22). Bedekovčina odgovara serijom 6:2 i ponovno je u vodstvo od šest golova (22:28). Kod tog rezultata Ivan Mihić loše završava jednu kontru i kola gostiju su krenula pomalo nizbrdo. Od 55.-57. minute mladi Jurinović postiže uzastopno četiri gola i smanjuje na samo gol prednosti (29:30), no do kraja utakmice nije bilo vremena za preokret, a Kušička je bio miran s linije od sedam metara za konačnih 29:31. Valja napomenuti da je domaća publika vrlo nesportski primila svog bivšeg igrača, no on im je odgovorio na najbolji način, sjajnom igrom i golovima.

U subotu protiv ZG Dubrave

Crno-bijele već u subotu očekuje novo ligaško iskušenje. U utakmici 14. kola u Bedekovčini gostuje ZG Dubrava. Sedmo mjesto zagrebačke momčadi moglo bi zavarati mnogi, no momčad je to koja može i puno više. ZG Dubrava jedina je momčad koja je uspjela pobijediti Mladi rudar, a crno-bijeli su se jesenas u Dubravi izvukli s pogotkom razlike u zadnjoj minuti. Bedekovčini će u toj utakmici itekako trebati podrška s tribina. Zbog utakmice Lige prvaka Zagreb-HSV, ova će se utakmica odigrati u subotu 6. ožujka s početkom u 18,30 sati.

RUDAR-BEDEKOVČINA 29:31 (11:18).

SAMOBOR: SD Samobor, GLEDATELJA: 100, SUCI: Krmek i Staničić (oba iz Rijeke), NADZORNIK: Miškulin (Zagreb).

SAMOBOR: Kumerle, Jurinović 4, Holetić, Šujster 4, Cvetković 2, Stibohar 3, Fabeković 8 (4), Trčak, P. Fresl, Štajnkler, Vitko, Kuhar, E. Fresl, Jagodić 3.TRENER: Krunoslav Hoferž

BEDEKOVČINA: Granić, Koroljević 3, Jakuš 1 (1), Kardaš 1, T. Pripeljaš, Copot 6, Mikulec 1, D. Pripeljaš, A. Mihić 1, Malbašić 2, Žižić 2, Latin, I. Mihić 1, Kušička 13 (7). TRENER: Dean Vučić

SEDMERCI: Rudar: 4/4; Bedekovčina: 8/9
ISKLJUČENJA: Rudar: 14 min.; Bedekovčina: 6. min.

Ostali rezultati 13. kola: Mladi rudar-Kvarner Kostrena 34:29, Sesvete-Maksimir 36:28, ZG Dubrava-Ivanić 23:26, Petrinja i Kozala slobodni.