Zagorski ribiči ponovno vrlo uspješni uspješni

U organizaciji Športsko ribolovnog saveza Hrvatske i ŠRD Ivanec iz Ivanca, proteklog vikenda (29.06.-02.07.2006 god.)

U organizaciji Športsko ribolovnog saveza Hrvatske i ŠRD Ivanec iz Ivanca, proteklog vikenda (29.06.-02.07.2006 god.) na bajerima u Ivancu održan je 51 Slet–završnica prvenstva Hrvatske u lovu ribe udicom na plovak u kategoriji kadeta i kadetkinja, te bacačkim disciplinama u troboju za kadete i kadetkinje te peteroboju za juniore, juniorke te seniore i seniorke.

Na sletu su nastupile 23 ekipe kadeta te 18 ekipa kadetkinja, a koji su pravo nastupa stekle na izlučnim Županijskim natjecanjima. Iz Zagorja su nastupile ekipe kadeta ŠRD «Jezera» iz Bedekovčine i kadeti ŠRD «Pastrva-Maplast» iz D. Stubice. Obje ekipe sudjelovale su u natjecanjima u lovu ribe udicom na plovak, te bacačkim disciplinama-troboj (uteg u dalj, arenberg, skich).

Mladi zagorski ponovo su ostvarili vrhunske rezultate. U lovu ribe udicom na plovak kadeti ŠRD „Jezera“ Bedekovčina“ osvojili su 2 mjesto u Hrvatskoj, a kadeti ŠRD «Pastrva-Maplast» 4 mjesto a što je najbolji osvojeni ekipni plasman ovoga društva od osnivanja 1953 god. Unatoč činjenica da je nakon prvoga dana ŠRD «Pastrva-Maplast bila na trećem mjestu, te da su u oba dana pobjednici staze bili Antolić Božidar (prvog dana s 5909 boda) te Hanžek Branko (drugog dana s 6927 boda ujedno i najbolji pojedinačni ulov prvenstva) iz Pastrve-Maplast, treće mjesto Pastrvi je pobjeglo za 135 boda, zbog vrlo lošeg izvučenog startnog broja u B sektoru.

Pobijedila je ekipa ŠRD «Čakovec» iz Čakovca. Osvajanjem 1 mjesta u sektoru C prvog dana, te 2 mjesta u sektoru C drugog dana natjecanja Božidar Antolić iz Pastrve-Maplast obranio je prošlogodišnji naslova prvaka Hrvatske.

Prvog dana natjecanja u sektoru A pobijedio je Perko Alan iz Čakovca (4212), Kraševac Matija iz Jezera bio je 2 s 3998 boda, a Hanžek Branko iz Pastrve-Maplast bio je 7 s 3070 boda. U sektoru B prvi je bio Jug Aleksandar iz Čakovca s 4612 boda, Kožar Matija iz Pastrve-Maplast bio je 7 s 3007 boda, a Dugorepec Roberto iz Jezera 8 s 2982 boda. U C sektoru pobijedio je Božidar Antolić s 5909 boda, a Dugorepec Dominik iz Jezera bio je 4 s 4623 boda.

Drugog dana natjecanja u sektoru A pobijedio je Branko Hanžek iz Pastrve-Maplast s 6927 boda, Matija Kraševac iz Jezera bio je 2 s 6213 boda. U sektoru B prvi je bio Sandro Matijašević iz pakraca s 5457 boda, Matija Kožar iz Pastrve-Maplast bio je 15 s 2575 boda, a Dominik Dugorepec iz Jezera 3 s 4177 boda. U C sektoru pobijedio je Josip Poličić iz ŠRD Šaran Bicko selo, Božidar Antolić iz Pastrve-Maplast bio je 2 s 6745 boda, a Roberto Dugorepec iz Jezera bio je 3 s 6541 boda.

U ukupnom pojedinačnom plasmanu Božidar Antolić iz Pastrve-Maplast postao je kadetski prvak Hrvatske za 2006 god., s 3 negativna boda, Matija Kraševac iz jezera bio je 3 s 4 neg. boda, Dogorepec Dominik iz Jezera osvojio je 7 mjesto s 7 neg. bodova, Branko Hanžek iz Pastrve-Maplast bio je 8 s 8 neg. bodova, Roberto Dugorepec iz Jezera bio je 16 s 11 neg. bodova, a Matija Kožar iz Pastrve-Maplast 30 s 22 neg. boda.

U ekipnom plasmanu u bacačkim disciplinama-troboj (uteg u dalj, arenberg, skich), pobijedila je ekipa ŠRD «Čabranka» iz Čabra. ŠRD «Jezera» bili su 5, a kadeti ŠRD «Pastrva-Maplast» su bili 6. Pojedinačno u troboju pobijedio je Goran Ožbolt iz ŠRD «Čabranka». Matija Kraševac iz Jezera bio je 10, Dominik Roberto iz Jezera bio je 11, Goran Gorički iz Pastrve-Maplast bio je 13, Božidar Antolić iz Pastrve-Maplast 14, a Matija Kožar iz Pastrve-Maplast bio je 19.

Temeljem ovakovih rezultata Pastrve-Maplast i Jezera slijedeće godine na prvenstvu Hrvatske mogu sudjelovati čak 3 ekipe iz Zagorja.