Otvorena izložba Mak Melcher: Bez tumačenja 

Autor zagorje.com

Studio Galerije Antuna Augustinčića 

FotoJet.jpg

U Studiju Galerije Antuna Augustinčića u Klanjcu svečano je otvorena izložba MAK MELCHER: BEZ TUMAČENJA, koja ostaje otvorena do 6. travnja 2025. 

Nakon 12 godina, Melcher se ponovno predstavlja klanječkoj publici, ovog puta kao zreo umjetnik koji dosljedno istražuje granice kiparskog izraza i poimanja skulpture. Izloženi radovi odražavaju njegovu posvećenost zanatskoj preciznosti, eksperimentiranju s materijalima te uključivanju dimenzije vremena u kiparski proces. Umjetnik ostavlja svoja djela bez interpretativnih okvira, omogućujući publici da ih doživi neposredno i intuitivno.

Otvorenju su prisustvovali brojni ljubitelji umjetnosti, kolege umjetnici te predstavnici kulturnih institucija. 

Izložba je ostvarena uz potporu Ministarstva kulture i medija RH te je dostupna za razgledavanje svakodnevno, osim ponedjeljkom, od 9 do 17 sati (subotom i nedjeljom u travnju od 10 do 18 sati).

NAjčitanije