Zagorec zbog pandemije korone mjesecima zaglavio na kruzeru, konačno se vraća u svoj Kumrovec

Autor I. Hržica

Među 93 Hrvata koji su konačno stigli kući je bio i Dario Jagarić i njegova supruga Galina

dario jagarić.jpeg

Nina (Sarajevo, BiH), Dario & Galina (Kumrovec / Ravno brezje) 

Danas je u dubrovačku luku Gruž uplovio kruzer Carnival Breeze s 1100 pomoraca. Naime, na tom kruzeru nalazilo se 93 Hrvata, dok je ostatak posade bio iz Albanije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine itd.

Među njima su bili i Dario Jagarić iz Kumrovca koji je na brodu radio kao šef recepcije i njegova supruga Galina. Nazvali smo Darija koji je baš u tom trenutku bio na putu prema kući u Kumrovcu, a ukratko nam je ispričao kako je izgledala cijela situacija na brodu koji se našao usred pandemije koronavirusa.

- 15. ožujka je sve stalo, nismo imali gostiju na brodu i nismo znali koliko će situacija s koronavirusom trajati. Posada je bila na brodu. Nakon mjesec dana se vidjelo da će situacija s koronavirusom duže potrajati. Prvo se mislilo da će trajati 3-4 tjedna, a na kraju je bilo mjesec- dva i došlo je do toga da su svi letovi bili otkazani i svi smo zaglavili na brodovima – rekao je Jagarić dodajući da je kompanija odlučila rasporediti članove posade po brodovima, a da je Balkance odlučila staviti na Carnival Breeze, a to je jedan od kompanijinih 27 brodova, da u zadnjih desetak dana brodovi napokon dolaze ili će tek doći do svojih destinacija.

 

– Radnici će konačno doći doma budući da letovi ne funkcioniraju, neki su ljudi čak zaglavili na pola puta i ne mogu dalje. – Jedna djevojka iz Hrvatske je zaglavila u Rusiji i od tamo ne može kući, a ići će vjerojatno u Minsk i nekoliko dana putovati busom – priča nam naš sugovornik dodajući kako je srećom cijelo ovo vrijeme bio u kontaktu s obitelji. – Brod je povezan internetom, čuli smo se i slali smo im slike, a naravno da su iščekivali naš dolazak. Prije dva tjedna obitelj nije znala kako će se sve odvijati jer je bilo upitno hoće li nas Dubrovnik primiti. Da to nije dozvoljeno i dalje bi lutali tko zna do kad – priča nam i dodaje da budući da su bili na putu više od 3 tjedna, a da nitko od članova posade nije imao simptome, epidemiolozi su procijenili da ne moraju u samoizolaciju.


NAjčitanije