Oroslavski streličar Matija Mihalić ove godine srušio i peti državni rekord

Autor Zagorje.com

U organizaciji Streličarskog kluba "Katarina Zrinski" Čakovec jučer je održan je dvoranski turnir u streličarstvu FITA 2 X 18 + OR. Nastupili su i članovi SK Oroslavje te ostvarili zapažene rezultate Streličarski klub Oroslavje nastupio je s pet natjecatelja koji su ostvarili izuzetne rezultate.

U kategoriji seniora u golom luku Branko Mokrovčak zauzeo je prvo mjesto. Patrik Astaloš u kategoriji dječaci do 12 godina u složenom luku zauzeo je prvo mjesto. Kelemen Patrik dječaci do 12 godina u olimpijskom luku zauzeo je drugo
mjesto, a Stjepan Hren u istoj kategoriji treće mjesto. Najveća nada oroslavskog i hrvatskog streličarstva olimpijskog luka član Hrvatske juniorske streličarske reprezentacije Matija Mihalić u jednoj vrlo tvrdoj i zahtjevnoj utakmici osvojio je prvo mjesto pobijedivši dvojicu najboljih slovenskih reprezentativaca.

Matija je sa postignutim 576 kruga srušio je državni rekord od 2006. godine popravivši ga za 7 krugova. Ovo zadnje natjecanje dalo je potvrdu da Matija ima velike šanse da postane prvi Hrvat koji će sudjelovati na Olimpijskim igrama 2016. godine u streličarstvu.

Oroslavski streličari s stotinjak osvojenih medalja na saveznim i međunarodnim natjecanjima preskočili još jednu stepenicu u svom razvoju i najtrofejnija su sportska ekipa Grada Oroslavja te se zahvaljuju gradonačelniku grada Oroslavja prof. Ivan Tuđa.

Kao što su neki od Vas upoznati streličarstvo je vrlo skup sport, stoga oroslavski streličali mole sve zainteresirane ljude dobre volje da postanu sponzori ovih vrlo perspektivnih sportaša te da se jave predsjedniku kluba na broj telefona 099/2081633. (Nenad).