BRAVO! Jana Pavalić srušila hrvatski rekord i osvojila sedmo mjesto na Prvenstvu Europe u plivanju

Sjajne vijesti sa seniorskog Prvenstva Europe u plivanju u Beogradu

Sjajna Jana Pavalić po tko zna nas je koji put oduševila. Na seniorskom Prvenstvu Europe u plivanju koje se održava u Beogradu plivačica Olimpa Zabok plivala je svoje prvo seniorsko finale na 50 delfin i osvojila sedmo mjesto u Europi s rezultatom 26,26. Prethodno je Jana u kvalifikacijama u ovoj disciplini otplivala novi hrvatski rekord koji sada iznosi 26,13. Da joj je to uspjelo u finalu osvojila bi brončana medalju, jer brončana Grkinja Anna Ntountunaki plivala je pet stotniki sporije od Janinog rekorda, odnosno 26,18. Prvakinja Europe na 50 delfin je Šveđanka Sara Junevik s vremenom 25,68, dok je srebrna u ovoj diciplini bila Belgijanka Roos Vanotterdijk s vremenom 26,08. Razlike između trećeg i sedmog mjesta bile su ziasta minimalne. Jana je još jednom pokazala da je sa svojih 17 godina već postala dio europske i svjetske ženske plivačke elite.

No, ono najvažnije čeka ju sutra ujutro, kada kreću kvalfikacije za 50 slobodno, gdje lovi A olimpijsku normu kako bi bila sigurna u nastup na Olimpijskim igrama u Parizu. Trenutni Janin rekord je 24,77 ,na 50 slobodno, a ako bude plivala minimalno 24.70 A norma i put u Pariz je zagarantiran. Sigurni smo da to može ostvariti i želimo joj puno sreće sutra, plivačkog znanja ima i previše. AJMO JANA!