Desetkovani Zabok slavio u Osijeku

I dalje odškrinuta vrata Lige za prvaka

web osijek zabok

U zaostaloj utakmici 13. kola HT Premijer lige košarkaša Hrvatske desetkovani Zabok slavio je usred Osijeka protiv Vrijednosnica Osijek rezultatom 74:72. Zabočani su se tako slatko osvetili Osiječanima koji su forsirali da se ova utakmica odigra, iako je Zabok imao pet bolesnih i ozlijeđenih igrača. Zabok je u Osijek doputovao bez Budimira, Ćutuka i Garretta, a iako ozlijeđeni "zube su stisnuli" Črnjević i Brocić, koji su uz Jacovića, Buljevića i Gunjinu bili najvažnije karike Zaboka u ovoj važnoj pobjedi koja još uvijek drži odškrinuta vrata Lige za prvaka. Zabok je bolje počeo, osobito se do odnosni na Jacovića, no na poluvrijeme su gosti prenijeli samo šest koševa prednosti (31:37), iako su u više navrata bili blizu dvoznamenkastog vodstva.

U trećoj četvrtini domaći su najviše zahvaljujući Kuanyu stigli do vodstva, ali ne većeg od tri poena (49:46), no Zabok je u zadnjih minuta ušao s minimalnim vodstvom (53:54). Zadnju četvrtinu bolje je otvorio Zabok, a kada je Ćrnjević u 35. minuti položio za +10 (59:69), činlio se da je priči krja. No sužena rotacija dovela je do malog umora i dekoncetrancije u redovima Zaboka, uz to je Jacović imao četiri osobne pogreške što je iskoristio Kuany i s dvije trice i jednim polaganjem doveo je domaće na rub preokoreta (69:71). Nakon toga važnu tricu postiže Gunjina (69:74). Domaći su se s tri koša s linije slobodnim bacanja preko Bošnjaka i Topolovića primaknuli na -2 (72:74), ali za potpuni preokret nisu imali snage ni koncetracije i pobjeda je zasluženo otišla u Zabok.

Zabok je s 18 koševa i 6 skokova predvodio Fran Jacović, Lukša Buljević upisao je 17 koševa, a Antonio Črjević 15 uz 5 skokova i 6 asistencija. Veliki obol dali su i Jure Gunjina s 11 koševa i 7 skokova, kao i Srđan Brocić koji je uz 8 koševa upisao čak 10 asistencija. Kod domaćih prvo ime bio je Kunay Kuany koji je postigao 26 koševa (trice 5/6) uz 7 skokova, Vito Porobić koji se zaustavio na 18 koševa, dok je Đorđe Topolović imao double-double učinak od 10 koševa i 10 skokova.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK - ZABOK 72:74 (15:18, 16:19, 22:17 19:20)
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Makoi 6, Dugandžić, Grušanović, Tomljenović 1 (1-2), Tokić 2, Špehar, Kuany 26 (5-6), Porobić 18 (4-5), Bošnjak 9 (3-4), Topolović 10 (6-10), Jurić. TRENER: Marko Mandić
ZABOK: Martinko, Vranješ, Levanić-Kutni 2, Buljević 17 (1-2), Brocić 8 (1-2), Črnjević 15 (1-2), Gunjina 11 (3-5), Antonić, Jacović 18 (1-1). TRENER: Jakša Vulić