Dvije pobjede!

U dva dana Zagorec odigrao dvije pripremne utakmice

ZAG-KRKA (3).JPG

Krapinski Zagorec u dva je dana (utorak i srijeda) odigrao dvije pripremne utakmice i upisao dvije pobjede. U utorak su igrači Zagorca u petoj pripremnoj utakmici  došli i do pete pobjede. Ugostili su NK Vodice, član 3. HNL jug, koje  su se pokazale kao jedan od čvršćih protivnika u ovom pripremnom razdoblju, pruživši i više nego solidan otpor. Utakmicu je prelomila lijepa akcija u kojoj Kožić sjajno uposlio Okechukwua, koji lijepim udarcem matira gostujućeg vratara. Do kraja susreta bilo je još nekoliko prilika na obje strane ali su mreže ostale netaknute posebno se istaknuvši vratar Zagorca Vinceljak koji je u dvije intervencije (dva zicera, op.a.) pokazao da krapinski klub ima dva kvalitetna vratara – Bručija i Vinceljaka.

Slijedećeg dana, srijeda, u Krapinije gostovala Rogaška, trećeplasirana ekipa druge slovenske lige, u kojoj od ove polusezone igra i dosadašnji član Zagorca – Antonio Majcenić.  Ovo je bio susret u kojoj je od prve minute dominirao Zagorca stvorivši bezbroj prilika za postizanje pogodaka te da je bilo samo malo bolje koncentracije igrača Zagorca ( Pelko, Hoić, Camara, Bračević, op.a. ) rezultat je mogao biti puno uvjerljivi od ovih minimalnih 2:1. No, ono što je lijepo je činjenica da smo vidjeli dva euro gola -  najprije je u 25. minuti loptu dodanu od Kožića sa visine od 20 metara odlično zahvatio Strabić te pogodio sam lijevi gornji kut  nemoćnog Lojena. Deset minuta kasnije u glavnoj su ulozi Hoić ( asistent ) i strijelac ( Pelko ) koji je primivši loptu na samom rubu šesnaesterca iskosa s desne strane prevario dvojicu gostujućih igrača te precizno desnicom pogodio malu mrežicu gostujućeg vratara.  Kao što sam već i napisao do kraja susreta napadači Zagorca mogli su napuniti mrežu gosta ali pet minuta kasnije iz opravdano odigranog jedanaesterca gosti preko Pirtovšeka smanjuju za dobra rezultat Zagorec 2. Rogaška 1.

KRAPINA. ŠRC Podgora. Gledatelja: 50. Suci: Kožar, Filko, Pešec .

ZAGOREC –VODICE1:0 (1:0)

STRIJELAC 1:0 Okechukwu 21'

ZAGOREC:.Vinceljak - Mlinarić, Vučemilović-Franjić, Grgić, Landripet - Strabić, Camara, Kožić - Bračević, Okechukwu, Smrekar (još su igrali: Pelko, Hoić, Braun, Kovačić, Brčić, Petrović, Vidović, Ružak). TRENER:Damir Milinović

VODICE: Žilić, Alispahić, Markota, Sušić, Španja, Fuštin, Šarić, Malenica, Spahija, Pandža, Gulam. Još su igrali: Sablić, Tabula, Skočić, Zec, Strize, Pilipac, Juričev, Martinčev. TRENER: Elvis Asić

KRAPINA. ŠRC Podgora. Gledatelja: 50. Suci: Fotivec, Pešec, Borošan.

ZAGOREC –ROGAŠKA2:1 (2:0)

STRIJELCI 1:0 Strabić 25'; 2:0 Pelko 35'; 2:1 Pirtovšek 85' – 11 m.

ZAGOREC:.Bruči, Landripet, Grgić, Braun, Vučemilović – Vranjić, Strabić, Kožić, Pelko, Hoić, Okechukwu, Kovačić.Još su igrali: Mlinarić, Petrović, Camara, Bračević, Topolovec, Brčić, Vidović, Ružak. TRENER:Damir Milinović

ROGAŠKA: Lojen, Pirtovšek, Lampreht, Rešek, Matošević, Majcenić, Majcen, Neskić, Kozarić, Pavlović, Gobec. Još su igrali: Šarlah, Deljić, Šef, Gajšek, Kodelić, Thalisson. TRENER: Elvis Asić