Klanjcu bod kod Prečkog, Mladost Zabok, Stubica i Straža minimalno poraženi, danas zagorski derbi

Krenula je 4. NL središte skupina A

Prekjučer je krenulo natjecanje u 4, NL središte skupina A u kojoj ove sezone imamo čak sedam zagorskih predstavnika. Naime, šestorki koja je lani osigurala ostanak, pridružio se i pobjednik 1. zagorske lige prošle sezone Rudar DZ. I odmah u 1. kolu baš je Rudar domaćin zagorskom derbiju, jedinom u ovom kolu. Dočekat će Tondach, koji je u proljeće imamo najbolji učinak od svih klubova u ligi i sezonu na kraju završio na sjajnom 4. mjestu. Jedini je to zagorski derbi premijernog kola nove sezone ove lige, a vrlo zanimljiva utakmica očekuje se i u Novom Golubovcu, gdje Golubovec dočekuje Brezovicu. Obje te utakmice igraju se danas s početkom u 17.30 sati. No, natjecanje u ovoj ligi počelo je još u petak utakmicom u Prečkom, između istoimenog domaćina i Klanjca. Utakmica je završila bez golova, pa je tako Klanjec na startu upisao vrijedan bod, kod ekipe koja je u zadnjoj sezoni bila na visokom trećem mjestu. No, nažalost, to je zasad jedini bod nekog zagorskog predstavnika, jer su tri poražena na jučerašnjim gostovanjima. Straža je igrala u Svetoj Klari kod Poleta i nakon utakmica trostruko je razočarana, Naime, iako je parirala domaćinu, ipak je poražena golom Lasića iz penala u 80. minuti. U Straži su jako ogorčeni suđenjem i smatraju da nije postojao penal iz kojega je Polet stigao do pobjede, kao i još jedan kojeg je u 64. minuti obranio Malogorski. Također, već u 9. minuti iz igre je zbog ozljede morao Kramarič. Mladost Zabok poražena je pak kod Španskog, koje je slavilo sa 3:2, a golove za Mladost Zabok zabili su Škrlec i Turk sa 11 metara. Stubica  gostovala kod Vojnica 95' i nadala se pobjedi, no novak u ligi slavio je 2:1. Drempetić je u 30. minuti pogodio za 1:1, ali domaćini su u 88. minuti stigli do sva tri boda. U preostale dvije jučerašnje utakmice Zagreb je sa 1:0 svladao Blato, a istim rezultatom je Sesvetski Kraljevec bio bolji od Odre. Tako, bez dvije današnje utakmice imamo vrlo neizvjestan početak, gdje za sada nema pobjede više od jednog gola razlike.