Košarkaši Zaboka osvojili domaći turnir

Autor

Košarkaši Zaboka očekivano su osvojili memorijalni turnir Ivan Goluban Katran, koji su kao domaćin igrali u Bedekovčini.

Košarkaši Zaboka očekivano su osvojili memorijalni turnir Ivan Goluban Katran, koji su kao domaćin igrali u Bedekovčini. U polufinalu su Zabočani uvjerljivo slavili protiv Fortune iz Zaprešića, da bi u finalu bili bolji od Vrijednosnica OS Darda rezultatom 89:74.

Dardani su prethodno u polufinalu pobijedili slovenskog prvoligaša, Hopsi Polzelu, rezultatom 90:73.

Zabok je na poluvremenu imao čak 21 koš viška, da bi gosti početkom zadnje četvrtine došli na samo -3 (67:64). No u zadnjih osam minuta žuti su stavili u višu brzinu i trofej je zasluženo ostao u Zaboku.

Treće mjesto osvojila je Hopsi Polzela koja je pobijedila Fortunu rezultatom 92:72.

Dodijeljene su u dvije pojedinačne nagrade, pa je tako najbolji strijelac veteran Vlado Rizman iz Hopsi Polzele s 44 postignuta koša, dok je najbolji igrač turnira Ive Ivanov iz Zaboka. Nagrade je dijelio dopredsjednik KK Zabok, Davorin Posavec.

Zabok - Vrijednosnice Osijek Darda 89:74
(30:16, 29:22, 8:18, 22:18)

Bedekovčina, ŠD Srednje škole, gledatelja 100, suci - Siniša Herceg, Ivan Pajić i Ivan Turk (svi iz Zaboka)

Zabok: Marić 3, Lekić 4, Ivanov 17 (1/2), Lež 18 (9/13), Peklarić 12 (2/2), Roginić, Prgomet 14 (2/2), Lozančić 8 (2/5), Puljak 9 (3/4), Sandrić, Veverec 2 (2/2), trener - Dragutin Črnjević

Vrijednosnice OS Darda: Lozančić 22, Ridl 10 (3/6), Katavić, Grozdanić 2, Maslić 1 (1/2), Mandić 11 (3/3), Čutuk 10 (5/7), Bodražić 2, Krešić 5 (0/2), trener - Renato Martinko