Na zagrebačkom Oboju u 5. kolu III. NL-centar, Zagorcu KR posjed, Maksimiru pobjeda

-

Krapinčani ni na drugom ovosezonskom gostovanju nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat. Na zagrebačkom Oboju u 5. su kolu III. NL-centar poraženi od domaćeg Maksimira rezultatom 2:1. Šteta. Većinu susreta Zagorec KR imao je dominaciju u posjedu, ali nije to znao materijalizirati na pravi način.

U jeku dominacije gostiju domaći kreiraju brzu kontru iz koje Glavinić u 36. minuti utakmice dovodi svoju momčad u vodstvo od 1:0, a s tim se je rezultatom i otišlo na odmor poslije prvog dijela. Terensku nadmoć Zagorec KR iskoristio je u 64. minuti. Akciju je započeo Ružak koji pronalazi Majcenića, ovaj daje dubinsku loptu u prostor koju loše procjenjuje domaći vratar Majdak-Zebić, sve to prati Korytskyi koji sprema loptu u praznu mrežu za 1:1. No u 83. minuti Štimac vraća loptu prema Bručiju, ona krivo završava u nogama Pirša koji pogađa za konačnih 2:1. Vrlo brzo priliku za poravnanje ima Korytskyi no njegov udarac glavom s tri metra udaljenosti završava pokraj gola. Zagorec KR imao je veliku priliku za barem bod, dobro šanse još su propustili Knez, Hanžić i Stiperski, no nedostajalo je malo sreće i koncentracije za pozitivan ishod.

MAKSIMIR – ZAGOREC KR 2:1 (1:0)
ZAGREB: igralište na Oboju, GLEDATELJA: 100, SUCI: Sučić, Aščić i Kupres.
STRIJELCI: 1:0 Glavinić 36', 1:1 Korytskyi 64', 2:1 Pirš 83'.
MAKSIMIR: Majdak-Zeibć, Barkić, Kondres, Zorica, Batistić (57' Puzziola), Glavinić, Pirš (88' Perić), Durbić (57' Palić), Janković (71' Radas), Lučić, Krznar. TRENER: Zoran Santrač
ZAGOREC KR: Bruči, Štimac, Frinčić, Stiperski (79' Krznar), Knez (57' Ružak), Majcenić, Brčić (71' Turniški), Šimunić, Landripet, Jazbec (57' Strabić), Hanžić (57' Korytskyi). TRENER: Tihomir Šeperac