Neshvatljiv pad Gaja u nastavku utakmice

1. kolo III. NL-centar, Vrbovec - GAJ MAČE 5:2 (0:1)

Nogometaši Gaja pretrpjeli su uvjerljiv poraz na uvodu u novu sezonu III. NL-centar. Na gostovanju u Vrbovcu kod istoimenog domaćina Gaj je poražen rezultatom 5:2.

Početak nije nagovještavao takav rasplet. Već u 5. minuti Gaj preko Haramusteka koji koristi jedan odbijanac domaće obrane nakon ubačaja Tepšića iz slobodnog udarca i prizemnim udarcem sprema loptu u mrežu za 0:1. Gaj je bio bolja momčad u prvom dijelu. Opasno su prijetili udarcima izvana Vukadin u 31.  i Cvrtila u 36. minuti, ali bez uspjeha. Domaći su imali opasan udarac kapetana Ćosića iz daljine u 33. minuti. Najbolju priliku Gaj propušta u posljednjoj minuti prvog dijela kada Šaban opasno prijeti iz slobodnjaka s ruba kaznenog prostora, a Cvrtila ne uspijeva odbijenu loptu s pet metara ugurati u mrežu.

U nastavku sasvim druga slika i neshvatljiv pad Gaja.  Nakon "dugog auta" u 47. minuti lopta dolazi do Martinovića, a ovaj lijepim udarcem pogađa mrežu za 1:1. Deset minuta kasnije Martinović je pritisnuo Ivetića koji je intervenirao glavom i postigao autogol za vodstvo domaćih od 2:1. Tri minute kasnije nakon ubačaja Bubnjara s desne strane Martinović postiže za svoj drugi pogodak za 3:1. U 69. minuti sjajni Martinović je asistent, a Tolić iz neposredne blizine postiže pogodak za 4:1. Tu nije bio kraj "čarolija" Vlatka Martinovića, pa ga je tako u 79. minutu u šansu gurnuo Bubnjar, ovaj je izašao sam pred nemoćnog Pervana i savladao ga za 5:1. Martinović je tako aktivno sudjelovao kod svih pet golova svoje momčadi. Tri minute kasnije Kiš je samo uspio ublažiti postaviti konačnih 5:2.

VRBOVEC - GAJ MAČE 5:2 (0:1)

VRBOVEC: Gradski stadion, GLEDATELJA: 200, SUCI: Mlinarić, Horvatinović, Vitković.

STRIJELCI: 0:1 Haramustek 5', 1:1 Martinović 47', 2:1 Ivetić 57' (ag), 3:1 Martinović 60', 4:1 Tolić 69', 5:1 Martinović 79', 5:2 Kiš 82'.

VRBOVEC: Zrinščak, Slišković, Lovrić, Ćosić, Jantoljak, Babić, Škaro (46' G. Tolić), M. Tolić, Bubnjar (81' Turk), Trošić. TRENER: Dražen Biškup

GAJ MAČE: Pervan, Vukadin (80' Kiš), Tepšić (80' Brlečić), Postonjski, Haramustek, Šaban, Gajski (58' Josipović), Cvrtila, Ivetić, Mazalović, Krpanec. TRENER: