Odigran je derbi stubičkog kraja. Evo kako je završilo

stubica - matija gubec 05.JPG

U 6. kolu 1. zagorske nogometne lige veliki derbi stubičkog kraja. Stubica je dočekala Matija Gubec. Gosti su svakako došli u boljem raspoloženju, em zbog činjenice da u prvenstvo stoje bolje od domaćina u ovoj utakmici, ali i zbog sjajnog rezultata u kupu, gdje su izbacili u srijedu Golubovec.

Stubica na odmor sa velikom prednošću

Utakmica je krenula sa dosta tempa i od početka je bilo jasno da neće biti dosadna. No, ekipe su bile dobro postavljene i na prve konkretnije pokušaje čekalo se do sedme minute. Prvo je zaprijetio domaćin ubacivanjem s lijeve strane, ali je obrana gostiju u nezgodnoj situaciji ipak izbila loptu. Opasnije je bilo u sljedećem napadu na drugoj strani, kada je jednu dugu loptu na Antuna Strjačkog, obrana loše procijenila i odbila u for Viniciusu, pored istrčalog vratara Alena Soveca. Vinicius je imao vrlo dobru poziciju, pucao je iz prve, ali se Sovec uspio vratiti na gol i obraniti

U 16. minuti Patrik Kelava uzima na centru loptu Luki Gajskom i daje dubinsku za Roberta Glavača, koji kreće prema Sovecu, uz pratnju obrane i puca sa 15 metara preko gola. U 25. minuti Henrique Muniz Venancio odlično se probio po lijevoj strani i ubacio pred gol gostiju, ali Gajski kasni malo i ne stiže do lopte. U 32. minuti na desnoj strani loptu je dobio Gajski i pucao iskosa, ali pored gola.

U 34. minuti Jakov Korman puca sa 20 metara, od bloka u korner, nakon kojega Stubica dolazi do kaznenog udarca. Iz kornera lopta je ubačena povratno na Marija Rašića, koji u primanju odmah daje for, pri čemu je srušen. Sam Rašić u 35. minuti precizno pogađa za 1:0. U 37. minuti ubacivanje domaćina s lijeve strane i skok kapetana Darija Matuše, ali Vedran Pušec brani. No 7 nastavku duge akcije, obrana ostavlja u 38. minuti potpuno samog Rašića na pet šest metara od Pušeca, pa ovome nije bilo teško zabiti za 2:0.

U 45. minuti gosti ostaju sa 10 igrača. Nakon prekršaja na njemu na 20 metara, Strjački reagira na podu i udara igrača koji ga je srušio. Kako je imao žuti karton zarađen na početku i to zbog skidanja majice kada je želio skinuti podmajicu, ovo je bio drugi žuti, dakle isključujući. Da bude još gore za Strjačkog, kod prekršaja je ozlijeđen pa je uz pomoć suigrača otišao na klupu. Tako Stubica na odmor odlazi sa 2:0 i da igračem više, što je bio veliki korak ka pobjedi.

Nastavak bez golova

Nakon deset minuta u nastavku dočekali smo prvu zanimljivu situaciju. Na centru jednu su loptu izgubili gosti, Pušec je u tom trenutku bio na nekih 15 metara, što je vidio Nikola Pešec i pokušao iz svoje polovice. Bio je jako blizu, lopta je otišla malo pored lijeve stative. U 59. minuti Lovro Markuš se probio po desnoj strani, ubacio je u sredinu, lopta se odbila na 20 metara, gdje je Ivan Čekolj, koji puca pored gola. Niti minutu kasnije Čekolj je opet na gotovoj istom mjestu i opet puca pored gola.

Gosti prijete u 62. minuti, kada se Glavač dobro oslobodio dvojice igrača, ali mu udarac brani Sovec. U istoj minuti na drugoj strani pokušava Markuš, probija se po desnoj strani, ali previše odlazi iskosa, pa Pušec lako brani udarac. U 64. minuti kontra Stubice, Markuš s desna vraća Čekolju, ovaj još prosljeđuje za Muniza, čiji udarac iz jako dobre situacije Pušec brani. Gosti su imali priliku u 70. minuti, kada je nakon kornera netko iz gužve pokušao glavom, no Sovec je odlično reagirao.

Stubica je bila blizu trećem golu u 73. minuti, kada se Muniz probio po desnoj strani, prošao već i golmana, ali je netko s crte spasio. U 78. minuti Valentino Vlahović se našao u izglednoj šansi, ali obrana gostiju na vrijeme je otklonila opasnost i blokirala udarac. U 80. minuti opet je u prilici Čekolj, ali njegov udarac s desne strane brani Pušec. U 84. minuti Jurica Benko, niti minuta nakon ulaska, našao se u šansi na desnoj strani, ali otišao je previše ukoso i pucao pored gola. U 87. minuti Benko je imao sjajnu prigodu, ali Pušec mu skida udarac sa par metara. U 89. minuti opet Pušec brani Benku, pa Pešec puca u blok. Na drugoj strani Glavač puca sa 15 metara, nakon odbijene lopte, ali Čekolj odlično blokira. U zadnjim trenutcima Glavač pogađa stativu, nakon čega sudac svira kraj. Tako na kraju zasluženo derbi stubičkog kraja dobiva Stubica.

Izjave trenera: Marijo Rendulić, NK Stubica: ''Mi se mučimo, vidi se dosta nervoze na igračima, ali ja im čestitam, bila je velika borba. Nije lako se izvući iz rupe kad sakupiš dosta poraza, ali danas su dali sve od sebe. Da smo imali više mirnoće moglo je biti i bolje. Imali smo igrača više, nismo prepoznali situaciju, ali nemam im što zamjeriti. Najvažnije je bilo osvojiti bodove.''

Dragutin Đurđević, NK Matija Gubec: ''Zaslužena pobjeda domaćina, više htijenja, volje, želje. Loše smo ušli u utakmicu, a ne znam zbog čega. U srijedu su igrali kup utakmicu fantastično, a sada ovako.. U nastavku sa igračem manje malo smo se pokrenuli, ali nije više bilo snage.''

STUBICA – MATIJA GUBEC 2:0 (2:0)

SUCI: Meglić, Kumpar, Fotivec; GLEDATELJA: 400

STRIJELCI: 1:0 Rašić 35' 11m, 2:0 Rašić 38'

STUBICA: Sovec, Mirt, Matuša, Čekolj, Vlahović, Rašić, Gajski (53' Markuš), Korman (46' Pešec), Đurinec, Muniz (82' Benko), Šibalić, trener: Marijo Rendulić

MATIJA GUBEC: Pušec, Strjački, Kelava (83' Sačer), R. Glavač, Bačani, Haramustek (46' Tomić), Markus, Kovač (37' Šimunić), Landripet. Vinicius (53' Da Rocha), Horvat; trener Dragutin Đurđević