Odigrano 14. kolo 1. ŽNL: Inkop usamljen na vrhu

Iako je prošli tjedan bilo najavljeno da se 14. kolo 1. ŽNL otkazuje i da će nastavak prvenstva uslijediti u nedjelju 1.

Iako je prošli tjedan bilo najavljeno da se 14. kolo 1. ŽNL otkazuje i da će nastavak prvenstva uslijediti u nedjelju 1. travnja (zanimljivog li datuma), na traženje klubova ipak je jučer (25. 03.) odigrano 14. kolo.

Derbi kola igrao se u Poznanovcu gdje je domaći Inkop minimalno savladao Radoboj 1:0. Pobjeda je vrijednija ako se zna da je Inkop cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje, jer je Pozaić isključen u 45. minuti zbog drugog žutog kartona. Kako je Oštrc, s kojim je Inkop dijelio prvo mjesto poražen u Svetom Križu Začretju, klub iz Poznanovca trenutno je usamljen na čelu poretka.

Samo bod iza Inkopa je Gaj iz Mača koji je na svom terenu također minimalno pobjedio posljedenjeplasiranu Pregradu.
Bez pobjednika završio je lokalni derbi u Gornjoj Stubici između Matije Gupca i Stubice (1:1), kao i utakmica u Mihovljanu između Rudara i Mladosti iz Zaboka (0:0). Ujedno je momčad Stubice jedina gostujuća momčad koja je uspjela postići zgoditak u ovom kolu.
Uvjerljivu pobjedu ostvario je Rudar iz Dubrave Zabočke protiv Vatrogasca 3:0, dok je Oroslavje s čak 5:0 savladalo Stražu. Na obje navedene utakmice bilo je isključenja. Vatrogasac je držao nerješen rezutat u Dubravi cijelo prvo poluvrijeme. No u 42. minuti isključen je Polanšćak zbog nastraja na suca, a u 68. i M. Piljek zbog udaranja suparničkog igrača laktom u glavu.