Rudar Dubrava Zabočka pobjedom u derbiju sačuvao pet bodova prednosti

Autor el

1. ŽNL – komentar 15. kola

web inkop rudar dz 02.JPG

Danas su odigrane sve utakmice 15. kola 1. zagorske nogometne lige. Vodeći Rudar DZ na teškom gostovanju u Poznanovcu slavio je sa 2:0 protiv Inkopa i tako sačuvao pet bodova prednosti pred Pregradom. Rudar ima 37, a Pregrada 32 i to zahvaljujući pobjedi 1:0 protiv Ivančice, a koju je donio Luka Kantolić u 80. minuti. Na trećem mjestu je Oroslavje sa 31 bodom, nakon 3:0 pobjede protiv Matije Gupca. Na četvrto mjesto se probilo sjajno Jedinstvo koje je do završnice gubilo u Zlatar od Oštrca 1:0, da bi Tomica Junković golovima u 86. i 88. minuti preokrenuo rezultata i donio svojoj ekipi pobjedu vrijednu trenutno četvrtog mjesta sa 28 bodova. Inkop i Ivančica su tako pali za jednu mjesto i sada su na petom i šestom mjestu sa 27 odnosno 25 bodova. Ivančica, koja je u proljeće krenula sa drugog mjesta u četiri utakmice osvojila je samo jedan bod. Na sedmom mjestu ostao je Oštrc sa 22 boda, a osma je Mladost MB sa 21 bodom, nakon što je odigrala bez golova protiv Rudara iz Mihovljana. Važan posao u borbi za opstanak odradio je Lobor koji je sa 1:0 slavio kod Omladinca i sada na devetom mjestu ima 11 bodova. Slijedi Rudar M sa devet, a na zadnja dva mjesta su Omladinac sa šest i Matija Gubec sa 4 boda. U 16. kolu vodeći Rudar DZ dočekuje Mladost MB i bit će na oprez jer u jesen je poražen u Mariji Bistrici. Kolo donosi i tri derbija gledano iz različitih kutova. Derbi začelja igraju Matija Gubec i Omladinac u izravnoj borbi za opstanak. Lokalni vječiti derbi igraju Ivančica i Oštrc. Tu ne treba posebnih najava niti je važna pozicija na ljestvici, iako u zadnje vrijeme više uspjeha ima Ivančica. Derbi kola pak igraju Jedinstvo i Oroslavje, što je sada borba za treće mjesto. U preostale dvije utakmice dvije ekipe iz gornjeg dijela ljestvice gostuju kod ekipa iz zadnje četvrti ljestvice, no neće im biti sasvim lako. Pregrada je gost Rudara u Mihovljanu, a Inkop će u Zlatar na ogled protiv Lobora. Utakmice se igraju u nedjelju 24. travnja u 17 sati.

1. zagorska nogometna liga: 15. kolo, 18.04.2022.