Rudar Dubrava Zabočka slavio u Sesvetskom Kraljevcu

4. NL – središte skupina A: 9. kolo: Sesvetski Kraljevec – Rudar Dubrava Zabočka 0:2

rudar dz polet 02.JPG

U 9. kolu 4. NL središte skupina A Rudar DZ je gostovao kod Sesvetskog Kraljevca. Kako prvenstvo odmiče, Rudar DZ sakuplja sve više bodova, ali do ovog kola svih osam bodova osvojeno je na domaćem terenu.  No, tradicije su da se ruše, pogotovo one sitne statističke u tekućem natjecanju. U taboru Rudara optimistični prije početka, jer teren je sa umjetnom travom, a trener Mario Videk ističe kako ovakvoj mladoj poletnoj ekipi, a taktički izvrsnoj takav teren može biti samo forte, a nikako minus. A da optimizam nije bez pokrića pokazuje već sam početak, jer već u prvoj minuti Florian Videk probija desnu stranu i ubacuje na kapetana Tomislava Valaškog, koji pogađa stativu. Gosti ne razmišljaju o propuštenom, postavljeni u tri bloka, prepuštaju laganu inicijativu domaćinima, ali su u svojim napadima opasni, posebice preko desne strane. Tako već u osmoj minuti opet F. Videk odigrava dupli pas sa Mouhcine Rhadijem i ponovno sjajno daje povratnu na nekih 15 metara, gdje Dorijan Bakek prima loptu i pogađa drugi kud domaćeg golmana Ivana Jurića-Barea za 0:1. I nakon vodstva Rudar DZ nastavlja po svom dobitnom obrascu, strpljivo i sigurno otraga, ubojito prema naprijed. I već u 16. minuti je 0:2. Karlo Krznar daje desno za F. Videka, ovaj neumorno probija desnu stranu, ubacuje za Bakeka, koji je i drugi puta precizan, ovaj puta u prvi kut za već 0:2. Domaćinima ostaje inicijativa blaga, ali bez konkretnih prigoda, dok je na drugoj strani do odmora prednost mogla biti i veća. U 36. minuti opet F. Videk ubacuje s desne strane, a Jakov Videk sa 16 metara pogađa jednog domaćeg igrača na zemlji. U 41. minuti F. Videk nalazi Rhadia na 2 metar pred golom, a ovaj puca glavom preko gola. Na otvaranju nastavak domaćini imaju priliku za povratak. Nakon jedne duge lopte Mateo Šušak neoprezno starta na jednog domaćeg igrača i to je kazneni udarac za Sesvetski Kraljevec. No, svoj obol daje i mladi golman Fran Gelo koji brani udarac Ivanu Zečeviću. Nakon toga nastavlja se kontrola gostiju, koji uz dobar blok prijete iz kontri i polukontri. Izvrsni F. Videk tako u jednoj prigodi daje u sredinu za Karla Tisanića, koji slabo reagira, nakon toga dobra akcija na desnoj strani i opet ubacivanje na Tisanića, koji je ovaj puta melo kratak, a u samoj završnici priliku ima i Dominik Cujzek, ali puca malo pored gola. Rudar DZ je prva ekipa koja je odnijela sva tri boda s ovog terena. Do sada je jedino vodeći Golubovec uzeo bod, a npr. jedini poraz drugog Tondacha do ovog kola bio je baš u Sesvetskom Kraljevcu, što dodatno daje na vrijednosti ovoj pobjedi Rudara DZ, koji u 10. kolu u nedjelju 23. listopada dočekuje Prečko.