Sjajni Nikola Špoljar peti puta trijumfirao na sljemenskom maratonu

Održan 25. Sljemenski maraton

Na zahtjevnoj stazi na sjeverozapadnoj strani Medvednice održan je 25. Sljemenski maraton. Sama staza u dužini 42 km i 1.600 m elevacije vodila je od Horvatovih stuba do Srneca i Hunjke. Trčala se u se tri kruga u duljini od 14 kilometara.

Ovogodišnji kralj sljemenskog maratona je sjajni atletičar AK Zabok, Nikola Špoljar. On je maraton prošao u vremenu 3:37,54 i tako je za skoro 15 minuta nadamšio drugoplasiranog Krešimira Mrčelu, dok je treće mjesto osvojio Mateo Ledinski. Nikoli je ovo bila peta pobjeda na ovom atraktivnom maratonu i tako je postao njegova legenda. Ostali zagorski natjecatelji ostvarili su slijedeće rezultate: 12. Branko Barlović (4:44,32), 13. Željko Bulek (4:44,52), 17. Gordan Križanec (4:56,43), 22. Tomislav Vuzem (5:21,16), 27. Petar Vrančić (6:12,09), 36. Nino Burek (8:13,49).

U ženskoj konkurenciji odlična je bila članica AK Zabok, Matea Grabovica koja je bila druga maratonka s vremenom 4:19,35, dok je pobjedu odnijela Ivana Širić s vremenom 3:57,09, dok je treća bila Veronika Jurišić.

U utrci na 14 km odličan je bio Karlo Lešković koji je s vremenom 1:06,28 osvojio treće mjesto, dok je Krunoslav Špoljar bio deseti s vremenom 1:18,00. Hrvoje Hanžić osvojio je 19. mjesto (1:22,27), 22. mjesto osvojio je Jan Vajčner (1:24,56), 23. Luka Kranjčec (1:25,29), 35. Zlatko Žegrec (1:29,19).

A odlična je bila i Jelana Bedeniković koja je na istoj dionici u konkurenciji žena osvojila treće mjesto (1:20,38).

AK Zabok imao je pobjednika i  u utrci na 5 km, a to je bio Dario Kraljić s vremenom 26:04.