Slavila Mladost Belec!

U RADOBOJU ODIGRAN DERBI 2. ŽNL

RAD-MLAD (6).JPG

U derbi susretu Druge Županijske nogometne lige u Radoboju su igrali Radoboj, drugoplasirani, i Mladost Belec, trećeplasirana ekipa, na kraju kojeg je Mladost Belec slavila minimalnim, 1:0, rezultatom kojeg je u 71. minuti postavio Bručić.

Sam susret je bio iznimno zanimljiv. Od početka se vidjelo da obje ekipe žele sva tri boda. Radoboj malo oslabljen ne igranjem tri igrača iz prvih jedanaest što nimalo ne osporava pobjedu Mladosti. Naime, od prve minute susreta igrači gostiju su dominirali dok su domaćini pokušavali brzom tranzicijom ugroziti odličnog vratara Mladost Ožvalda koji je u ovoj utakmici zasigurno, uz Nikolu Klarića i Brčića, bio prvo ime susreta.

Obje ekipe imale su prilike za postizanje pogodaka – Radoboj dva puta preko Švaljeka koji je sam izašao pred Ožvalda i još nekoliko poluprilika koje su bile anulirane sigurnom obranom gostiju.

Niti gosti nisu zaostajali u stvaranju prilika pa ih je bilo nekoliko – jednom je to spriječila i stativa da bi u 71. minuti Bručić odlično prošao lijevim bokom obrane Zagorca i, uvjerenja smo da je želio centrirati, ubacio loptu prema golu Hrvoja koja poprima čudan efe prešavši preko njegove noge te odsjeda u samih devedeset nemoćnog Hrvoja.

Do kraja susreta vidjeli smo još  nekoliko poluprilika na obje strane ali se rezultat nije mijenjao te moramo naglasiti da sasvim opravdano s obzirom na zbivanja u devedeset minuta bodovi odlaze u Belec.

Radoboj – Mladost Belec 0:1 (0:0)

Radoboj. Igrališta NK Radoboja. Gledatelja: 100. Sudac: Michael Jerneić ( Zabok ). Pomoćnici: Zoran Znika ( Donja Stubica ), Josip Ruklić ( Gornja Stubica ). Delegat: Josip Majsec ( Štrucljevo ).

Strijelac: 0:1 Bručić 71'

RADOBOJ: Hrvoj, Tušek, F. Švaljek, Potočki, D. Švaljek, A. Smrečki, Vidović, Topolovec, Šalković, Vuzem, Krsnik. Još su igrali: Fruk, Pernjek, J. Smrečki. Predstavnik kluba: Tomislav Pelin

MLADOST BELEC: Ožvald, Vrlec, Šaka, Kuštek, N. Klarić, Buden, M. Hunjak, D. Hunjak, Brčić, Kurtanjek, Bručić. Još su igrali: Hopek, S. Klarić, Đurinek, Hanžek, Stipeč. Trener: Željko Tihava.