Špansko kući sa sva tri boda

Autor Zagorje.com

4. NL – središte skupina A: 5. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Špansko 0:4

Rudar DZ - Mladost Zabok 09.JPG

U 5. kolu 4. NL središte skupina A, Rudar DZ je dočekao Špansko. Baš je težak raspored snašao Rudar DZ na početku sezone. Prvo dva teška zagorska derbija kod Tondacha i doma protiv Mladosti iz Zaboka, pa dva uzastopna gostovanja kod Devetke, i tri dana prije ove utakmice kod Odre. No, upravo u toj utakmici Rudar DZ stigao je do prvog boda u sezoni. No, Špansko je stiglo u Dubravu Zabočku sa vodeće pozicije i to se osjetilo. U 23. minuti Marsel Čičak doveo je goste u vodstvo i sa 0:1 otišlo se na odmor. U nastavku, u 57. minuti isti je igrač povisio na 0:2. Domaćini su pokušavali vratiti se u utakmicu, no u završnici, lider je samo potvrdio pobjedu. U 89. minuti Čičak je svojim trećim golom povisio na 0:3, da bi u prvoj minuti nadokande Marko Franulović postavio konačnih 0:4. Inače, Franulović je samo minutu ranije zamijenio trostrukog strijelca Čička. U 6. kolu Rudar DZ će gostovati u petak kod Prečkog.