Sva tri boda u Karlovac

3. HNL – središte: 20. kolo: Gaj – Karlovac 1919. 1:2

web gaj karlovac 03.JPG

U 20. kolu 3. HNL središte Gaj je u Maču dočekao Karlovac 1919. Bila je to zadnja utakmica 20. kola, dan nakon što su pobjedama Lučko, Trnje i Maksimir na ljestvici preskočili Gaj, koji se mogao vratiti na treće mjesto pobjedom. No to nije bio nimalo lagan zadatak jer  i gosti iz Karlovca imaju velike ambicije i u ovu su utakmicu ušli sa samo tri boda manje od Gaja, ali i sa utakmicom manje. Dakle, bilo je jasno da nas čeka zanimljiva utakmica sa prilično velikim ulozima, makar smo još na početku proljetnog dijela prvenstva.

Čakarić sa 11 metara za vodstvo Karlovca

U početnih pet minuta uz ispitivanje snaga bilježimo pokušaj gostiju u 5. minuti kada Antonio Siljan ubacuje iz slobodnjaka sa 25 s desne strane ali lopte je sve preletjela i ostavila domaćine bez opasnosti. Malo opasnije moglo je biti u 12. minuti, kada se po lijevoj strani spustio Kristijan Sušilović. Izgledalo je opasno po domaćine ali je ipak obrana otklonila prije udarca. Na drugoj strani u 15. minuti s lijeve strane ubacio je Dino Cvrtila, ali lopta je bila malo previsoka za Mihaela Benčića. U 17. minuti velika šansa za Karlovac, koji je izašao u kontru, lopta je došla do Sušilovića koji malo iskosa ulazi u kazneni prostor s lijeve strane i oči u oči sa Danijelom Bobincem puca po zemlji ali domaći golman izvrsno nogom brani.

U 24. minuti Gaj je izveo dobru akciju sa nekoliko kvalitetnih dodavanja, Dini Cvrtila je ubacio s lijeve strane, Martin Šaban vratio povratno za Tomislava Haramusteka, koji puca sa 12 metara u blok. U 34. minuti gosti dolaze do kaznenog udarca. Naizgled jedna ne previše opasna lopta pred gol Gaja nije kvalitetno izbijena, došla je do Sušilovića koji puca sa 18 metara, a lopta pogađa u ruku Juricu Sambola. Kazneni udarac u 36. minuti u vodstvo gostiju pretvorio je Luka Čakarić. Nakon toga do odmora puno nervoze kod domaćina i osvrta na sučeve odluke, koje su povremeno izazivale čuđenje prisutnih. No, ostaje i činjenica da Gaj nije izgledao kao ekipa koja se bori za vrh ove lige. Ostala je naravno prilika za popravak u nastavku.

Gaj se vratio, ali Karlovac iz jako dvojbenog penala stigao do sva tri boda

Gaj je od prve minute nastavka krenuo odlučnije i već u 47. minuti Šaban se našao na 10-ta metara u solidnoj poziciji, ali ipak je bila malo prevelika gužva, pa je njegov udarac završio u bloku, da bi u nastavku akcije Cvrtila bio prekratak na jednu ubačenu loptu. No, Karlovac je još opasniji. U 49. minuti lijepa lopta u prostor za Čakarića, koji sam izlazi na Bobinca, a koji opet sjajno brani. U 51. minuti nakon ubačaja s lijeve strane gostiju visoko skače Olmo i dobro puca, a pravom paradom Bobinec hvata loptu. U 54. minuti Vinko Kotarski, koji je u napad Gaja ušao na odmoru puca iskosa s desne strane sa 20-tak metara, m pored gola. No nakon toga utakmica se opet vratila u nadigravanje između dva kaznena prostora. U 68. minuti Karlo Deak je ubacio u kazneni prostor, ali Šaban je bio malo prekratak. Nažalost i nervoza je sve više rasla, posebice sa sve čudnijim odlukama sudačke trojke.

No, u 76. minuti delirij u domaćim redovima. Brlečić je smirio jednu loptu u kaznenom prostoru, ostavio za Haramusteka, koji ubacuje pred gol. Ispred Vukadina gostujuća obrana izbija na 20 metara, gdje Cvrtila iz prve sjajno pogađa za 1:1. No, u 85. minuti novi šok za domaćine. Lopta je ubačena iz kornera, bila je potpuno bezopasna, a onda se čuo zvižduk suca Komesara koji je odsvirao kazneni udarac. Jedan igrač gostiju u gužvi je ostao na podu, nakon skoka sa domaćim igračima, ali ova je odluka izazvala moglo bi se reći zgražanje prisutnih. Čakarić je bio još jednom siguran za 1:2. Čakarić je probao i u 89. minuti s desne strane, ali je pucao pored gola. Samo dvije minute sučeve nadoknade samo su još dodali ulje na vatru bijesa i ljutnje domaćina. Sva tri boda otišla su u Karlovac, no repovi će ostati. Na ljestvici Gaj je sada pao na sedmo mjesto sa 33 boda, koliko ima i šesti Karlovac sa utakmicom manje.  U 21. kolu Gaj čeka još jedan derbi kod Lučkog, a utakmica se igra u subotu u 15.30 sati.

3. HNL – središte 20. kolo

GAJ MAČE – KARLOVAC 1919. 1:2

SUCI: Komesar, Kupres, Bilić, Hren

STRIJELCI: 0:1 Čakarić 36' 11m, 1:1 Cvrtila 76', 1:2 Čakarić 85' 11m

GAJ: Bobinec, Deak (86' Šinko), Brlečić, Sambol, Haramustek, Vukadina, Šaban, Mih. Benčić (46' Kotarski), Postonjski, Mat. Benčić (77' Krznar), Cvrtila; trener: Franjo Pužin

KARLOVAC 1919. : Gudelj, Ribar, Sušilović (86' Mandura), Zavalić (46' Vratarić), Knezović, Marinić, Mamić, Čakarić, Olmo, Siljan (32' Miščin (46' Pamić)), Laštro; trener: Igor Pamić

TABLICA: 3. NL SREDIŠTE, SEZONA 2021/22.