Taekwondo klub BTI Zabok rasturio na Svjetskom prvenstvu i svjetskom kupu

Autor zagorje.com
-

Prošli vikend u Novigradu, održan je Svjetski kup za kadete i juniore te svjetsko prvenstvo za seniore i veterane u ITF taekwondo-u. Taekwondo klub BTI Zabok kao jedini predstavnik iz Krapinsko-zagorske županije vratio se sa odličnim rezultatima.

Na svjetskom kupu u kategoriji do -53 kg, Riko Ljubić je osvojio 3. mjesto u sparingu kod kadeta, Tin Posavec je također osvojio 3. mjesto u sparingu do -70 kg u juniorima, dok je kadetkinja Dora Šarić osvojila 1. mjesto u sparingu do -53 kg. Na svjetskom prvenstvu Helena-Sandra Tkalčević osvojila je 1. mjesto u sparingu -63 kg kod seniorki te titulu svjetske prvakinje.

Trener i izbornik Taekwondo reprezentacije Zvonko Kar vrlo je zadovoljan rezultatima svojih natjecatelja i natjecateljicama.