Tondach do nove pobjede

4. NL – središte skupina A: 21. kolo: Duga Resa 1929 – Tondach 2:3

Karlo Frtalj

U 21. kolu 4. NL središte Skupina A Tondach je gostovao kod predzadnje Duge rese 1929. S obzirom na odlične rezultate ovoga proljeća, dvije uzastopne pobjede u zagorskim derbijima i to protiv ekipa s vrha ljestvice, htio ne htio Tondach je u ovu utakmicu ušao kao favorit. No opet nije moglo bez problema u sastavljanju ekipe, pa je trener Bartolić na klupi imao samo četiri igrača. No, oni koji su počeli dobru su mu odgovorili i već u 11. minuti Filip Merlin doveo je Tondach u vodstvo. Ipak, na odmor se otišlo sa 1:1, nakon što je poravnao Enes Novinić u 37. minuti. No, u nastavku još se manje čekalo za novo vodstvo gostiju, jer je Karlo Frtalj već u 51. minuti zabio za 1:2. Pitanje pobjednika zapravo je riješeno u 70. minuti, kada je Frtalj svojim drugim golom povisio na 1:3. Domaćini su u 80. minuti iz kaznenog udarac samo smanjili na konačnih 2:3, a gol je zabio još jednom Novinić. Tako je Tondach i dalje neporažen u proljetnom dijelu prvenstva. Na ljestvici je učvrstio šesto mjesto, a petom Prečkom je stigao samo na jedan bod. A sad slijedi prava poslastica u 22. kolu, jer na Uskrsni ponedjeljak u Bedekovčinu stiže vodeći Dinamo iz Odranskog Obreža.

4. NL – središte skupina A, 21. kolo

DUGA RESA 1929. – TONDACH 2:3

SUCI: Barišić, Rašić, Žiger

STRIJELCI: 0:1 Merlin 11', 1:1 Novinić 37', 1:2 Frtalj 51', 1:3 Frtalj 70', 2:3 Novinić 80' 11m

DUGA RESA 1929: Biličić, Marinić (81' Pavlić), Mance Brbot, Vrbanić, Boljar (64' Babić), Halavanić, Polović, Novinić, Strgar, Grubešić (54' Lesić); trener: Miljenko Štajduhar

TONDACH: Družinec, Bartolec, Kralj, Hendija, Boronjek (73' R. Jurina), Borovčak, Merlin, Frtalj (90' Filipec), L. Jurina, Bobinec, Gredelj; trener: Drago Bartolić

Preostali zagorski predstavnici igraju sutra.