Tondach uvjerljiv protiv Zagreba

Autor el

4. NL – središte skupina A: 16. kolo: Tondach – Zagreb 3:0

Nakon što su već zadnje subote u veljači odigrali zaostalu utakmicu iz jesenskog dijela protiv Straže u Humu na Sutli i to bez golova, nogometaši Tondacha u prvom proljetnom kolu 4. NL središte skupina A dočekali su Zagreb. O prošlosti kluba iz Kranjčevićeve ne treba posebno govoriti, a i pogleda na ljestvicu i pet bodova prednosti Zagrebaša pred ekipom iz Bedekovčine, baš je goste stavio u poziciju favorita. No, uloga favorita rasprsnula se kao mjehur od sapunice već u prvoj minuti utakmice kada je Filip Horvat zabio za 1:0. Odmah nakon polaska s centra, nakon desetak sekundi Karlo Bobinec je dao dugu loptu kroz zadnju liniju gostiju, gdje do nje dolazi Filip Jagarčec, osvaja loptu i probija se po lijevom krilu te odigrava povratnu loptu ne nekih 15 metara od gola. Na loptu natrčava Filip Horvat te puca iz prve i zabija u kontra stranu uz desnu stativu za 1:0. Do odmora Tondach je povisio vodstvo na 2:0, a strijelac je u 36. minuti bio Andrija Frančina. Loren Jurina i Filip Merlin osvajaju i probijaju lijevo krilo nakon odlične lopte iz zadnje linije domaćina od strane Tina Gredelja, gdje Merlin odigrava povratnu loptu te Frančina zabija. Zapravo vrlo slična akcija onoj kod prvog gola. U nastavku svaku dvojbu riješio je Merlin koji je u 63. minuti povisio na 3:0.  Matija Bartolec odigrava loptu u dubinu na desno krilo za Horvata koji prolazi dva igrača te dodaje Merlinu koji lažnjakom izbacuje stopera i golmana te zabija za 3:0, tj. za rješenje svake dvojbe. U 72. minuti gosti rade čak peterostruku zamjenu, no ni to nije pomoglo, do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Tondach dolazi do zaista uvjerljive pobjede, koja ga je podigla na 9. mjesto sa 21 bodom, a u 17. kolu gostovat će kod Španskog.

4. NL – središte skupina A, 16. kolo

TONDACH – ZAGREB 3:0

SUCI: Mihaljinec, Sokolić, Petriško

STRIJELCI: 1:0 Horvat 1', 2:0 Frančina 36', 3:0 Merlin 63'

TONDACH: Družinec, Horvat (80' Rafaj), Kralj, Hendija, Borovčak (80' Filipec), Merlin (90' Tenšek), Frančina, L. Jurina, Bobinec, Jagarčec (32' Bartolec), Gredelj; trener: Drago Bartolić

ZAGREB: L. Dominiković, Čavala, Regović, F. Medić, Dujmović (72' Kupres), Lee (72' Vukoja), Kižlin (72' Škrobo), I. Dominiković (72' Hajdinjak), Ružić, Vinčić, Kukrika (72' Barić) ; trener: Dražen Madunović