Tondachu još jedan zagorski derbi

4. NL – središte skupina A: 20. kolo: Tondach – Mladost Zabok 1:0

Jedan od tri zagorska derbija u 20. kolu 4. NL središte skupina A igrao se u Bedekovčini, gdje je Tondach dočekao Mladost iz Zaboka. Obje ekipe su bez poraza na proljeće ušle u ovu utakmicu, a velika je šteta što ju je u startu pokvarilo vrijeme i težak teren.

Dvije bravurozne obrane golmana obilježile prvo poluvrijeme

Već od samog početka krenulo je žustro i nakon samo 20 sekundi vidjeli smo prvi udarac i to od strane gostiju. Sa 25 metara pucao je Davor Iskrić ali preko gola. U 4. minuti domaćini su pak imali opasan napad kada se  po desnoj strani probio Petar Boronjek i pokušao ubaciti na Karla Frtalja, ali je lopta završila u bloku. Mladost je u 6. minuti imala priliku nakon neizravnog udarca sa 15 metara. Iskrić je kratko dodao za Juraja Tumpića, čiji udarac završava u bloku, baš kao i onaj Morena Koletića, nakon odbijene lopte. U 11. minuti zaprijetio je Tondach nakon kornera Franka Borovčaka pa još jednom nakon odbijene lopte, no obrana gostiju je opasnost otklonila. U 16. minuti Frtalj ubacuje iz slobodnjaka a najviši u skoku je Jurica Hendija, čiji udarac glavom je neprecizan. U 21. minuti sjajno je za goste sa 25 metara malo s lijeve strane potegnuo Patrik Turk ali Damir Družinec na golu Tondacha fantastično je reagirao i izvadio loptu ispod prečke. U 25. minuti mala kontra domaćina, preko Borovčaka lopta dolazi lijevo do Boronjeka koji ubacuje, ali u ruke golmana Mladosti Zorana Mihovilića. U 27. minuti nakon ubacivanja domaćina s desne strane, na teškom terenu lopta dolazi do Lorena Jurine koji puca sa 12 metara, ali u blok. Ne može se reći da se i jedni i drugi nisu trudili, no prilike su sve rjeđe. U 44. minuti Karlo Bobinec izveo je slobodan udarac za Tondach sa 45 metara, lopta mu se odbila na 30 metara, odakle puca preko gola. I na samom kraju prvog dijela kontru domaćina osigurao je brzim proigravanjem Boronjek, Borovčak je u nastavku akcije dao za Frtalja, koji gađa rašlje sa 20 metara, a Mihovilić vraća Družincu i jednako fantastično brani. Tako su zaprvo prvih 45 minuta obilježila dvije zaista izvrne obrane golmana, po jedna na svakoj strani.

Frtalj presudio derbi

U nastavku je u igru za domaćine ušao Filip Merlin i odmah u 46. minuti umalo pobjegao obrani gostiju, no Luka Tarle ga ipak u zadnji čas zaustavlja i otklanja opasnost. U 57. minuti vidjeli smo zanimljiv pokušaj Tina Gredelja sa preko 40 metara. Teško je pogoditi radi li se o pokušaju nabacivanja ili udarcu, ali lopta je pala malo iza prečke na mrežu. U 65. minuti Andrija Frančina je doslovce oteo jednu loptu u polovici gostiju, dao dugu za Frtalja, koji bježi obrani, prima loptu na 10tak metara i pogađa za vodstvo domaćina. Jedan trenutak, pokazat će se kasnije dovoljan za tri boda.  Zasluženo je to bilo vodstvo domaćina, koji su i prije gola sve više dominirali u igri. U 77. minuti opasan napad Tondacha po desnoj strani, lopta dolazi do Merlina koji vraća u sredinu, no pri tome radi prekršaj u napadu, pa nema ništa od nove radosti domaćina, iako je Frtalj pogodio mrežu. U 79. minuti Hendija i Kralj u obrani domaćina malo su se spetljali a njihovu neodlučnost koristi Nikola Krajačić o uzima loptu, ulazi s njom u kazneni prostor, ali predugo čekao, pa ga Hendija sustiže i otklanja opasnost prije udarca. U 81. minuti Turk ubacuje iz slobodnjaka u pet metara, ali Družinec izbija. Lopta je nakon odbijanja opet vraćena pred gol domaćina, ali gužva je ogromna i konkretne prilike za goste nema. U 88. minuti Filip Jagarčec koji je ušao minutu ranije, našao se u vrlo dobroj poziciji, puca sa 12 metara u blok, a minutu kasnije Bobinec nakon ubacivanja puca glavom pored gola. Kada je Mladost imala slobodan udarac u 3. minuti nadoknade pred gol je otišao i Mihovilić. Turk je ubacio loptu, stvorila se velika gužva, no do udarca nije došlo i tako Tondach minimalno i zasluženo dolazi do još jedne pobjede u zagorskim derbijima, jer kolo prije ovog svladali su u gostima Golubovec. Dakle, u dvije utakmice zaredom dobili su dva nabolje plasirana zagorska predstavnika u ligi, što zapravo njih pozicionira kao zagorsku hit proljetnu ekipu.

Izjave:  Drago Bartolić, trener NK Tondach: ''Prije svega čestitam ekipi Mladosti iz Zaboka i svojoj ekipi na sjajnoj igri u ovim teškim uvjetima. Mislim da su igrači obje ekipe dali zadnje atome snage. Mi smo možda imali malo više sreće i ipak na kraju zasluženo pobijedili.''

Ivan Zubić, trener NK Mladost Zabok: ''Čestitam ekipi Tondacha na zasluženoj pobjedi i njihovom treneru. Bili su bolji danas. Mi smo prvo poluvrijeme bili, recimo 50-50, drugo poluvrijeme nismo stvorili nikakve šanse. Nisu ni oni, ali ipak iz te jedne svije koju su imali su zabili gol. Nemam kaj zamjeriti svojim dečkima. Težak teren, dobra utakmica, čestitam ekipi Tondacha na pobjedi.''