Uvjerljiva pobjeda Cedevite Junior protiv Zaboka

U maloj dvorani Doma sportova u Zagrebu uvjerljivo su savladali Zabok rezultatom 85:64

U 7. kolu Lige za prvaka HT Premijer lige košarkaši Cedevite Junior stigli su do svoje prve pobjede u ovom dijelu natjecanju. U maloj dvorani Doma sportova u Zagrebu uvjerljivo su savladali Zabok rezultatom 85:64. Zagrepčani su od početka nametnuli žestok ritam, bili brži i agresivniji pa su već na poluvremenu imali 16 koševa razlike (46:30).
Zahvaljujući dobroj napadačkoj igri braće Buljević, Zabok se tricom Lukše Buljevića 30 sekundi prije kraja treće četvrtine uspio približiti na -8 (58:50), no nakon trice Filipovića u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 61:50. Filipović je razigran ušao i u zadnjih deset mnuta, pridružio mu se i Radović koji u 35. minuti polaže za +20 (74:54) i tu je priči bio kraj.

Domaće je sa 16 koševa i 6 asistencija predvodio Goran Filipović, dok su Ivan Vučić i Emir Šabić postigli po 12 koševa. Kod Zaboka ponovno je bio najefikasniji Lukša Buljević s 15 koševa čemu je pridodao i 6 skokova, Veljko Budimir upisao je 11 koševa uz po 3 skoka i asistencije, a Lovro Buljević 10 uz 6 skokova.

IZJAVE TRENERA
Damir Mulaomerović, trener Cedevite Junior: “Čestitke igračima. Nije lako poslije šest uzastopnih poraza. Mislim da smo u svakom momentu večeras bili prije svega energetski dobri na terenu defanzivno i mislim da je to na kraju odredilo tijek utakmice. Nezgodna ekipa Zaboka ima dosta individualno jakih igrača, tako da smo se pribojavali i iskusnog Budimira i braće Buljević. Međutim, mislim da smo danas prije svega bili dobri u obrani. Napad može uvijek bolje, ali mislim da možemo biti zadovoljni. Idemo dalje. Čeka nas Gorica. Drago nam je da smo se digli u jednom vrlo važnom momentu zato što imamo još tri utakmice i da se pripremo za playoff.”

Jakša Vulić, trener Zaboka: “Dominirali su od starta agresijom. Natjerali su nas u velik broj grešaka. Nismo uspjeli dobiti dubinu i igru pod košem, gdje nam je Cedevita stvarala probleme s udvajanjima. Imali smo slab protok lopte i to je rezultiralo i slabijim postotkom ubačaja. U jednom periodu smo se vratili i došli ispod dvoznamenkaste prednosti. Međutim, trebalo nam je više tih dobrih minuta u kontinuitetu. Nismo to imali večeras i to je zaslužena pobjeda Cedevite.”

CEDEVITA JUNIOR - ZABOK 85:64 (2214, 24:16, 15:20, 24:14)
CEDEVITA JUNIOR: Ogrizović 2, Radović 10, Kučić 2, Rašić 6 (1-1), Filipović 16 (2-3), Serdarušić, Miličević, Šabić 12 (6-6), Bošnjak 6, Planinić 10 (2-4), Vučić 12 (2-2). TRENER: Damir Mulaomerović
ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni 7 (2-2), Lu. Buljević 16 (3-3), Brocić 5, Vručinić 2 (2-2), Črnjević 5, Budimir 11 (1-2), Lo. Buljević 10 (4-5), Ćutuk 1 (1-2), Antonić, Jurič 8. TRENER: Jakša Vulić.
(FOTO: KK Cedevita Junior)