Zabok u Ligi za prvaka

Zabok slavio protiv Sonik-Puntamike

U vrlo zanimljivoj zaostaloj utakmici 18. kola HT Premijer lige Zabok je zasluženo došao do pobjede protiv Sonik-Puntamike od 10 koševa viška (95:85) koja ga je dovela do Lige za prvaka.

Pobjeda Zaboka je zaslužena, ali sve čestitke zaslužuju i gosti koji su "skupo prodali kožu" i borili su se do zadnjeg trenutka za možebitno iznenađenje. Zabok je dobro otvorio s 11:2, ali gosti su od početka pokazali da nisu u Zabok došli na izlet. Čim bi se Zabok malo odlijepio, u prvom dijelu Prskalo i Palčić, a u nastavku Marić, pronašli bi način za priključak. Na veliki odmor otišlo se rezultatom 46:38.

U nastavku se serijom koševa razigrao Levanić-Kutni, a kada je na semaforu u 27. minuti stajalo 67:51, mislilo se da je priči kraj. No gosti se nisu predavali. Uporno su se približivali, a onda bi ih tricom umirio raspoloženi Gunjina. Ipak nakon dvije vezane trice "bivšeg Zabočana" Marića i polaganja odličnog Palčić Sonik-Puntamika se minutu i pol prije kraja približila na samo -6 (91:85). Tu je priči za goste bio kraj. U idućem napadu Črnjević je odlično asistirao Jacoviću za 93:85, nakon toga Marić promašuje tricu, a konačnih 95:85. postavlja Jacović za veliko slavlje Zabočana, koji su pobjedu i plasman u Ligu za prvaka burno proslavili u prostorijama DVD Pavlovec.

Zabok je s 23 koša i po 5 skokova i asistencija predvodio novopečeni otac Jure Gunjina, kapetan Antonio Črnjević odigrao je kapetanski uz double-double učinak od 18 koševa i 12 skokova, Bruno Levanić-Kutni pridružio je 12 koševa uz 5 skokova, a Zvone Ćutuk ubilježio je 10 koševa. Kod gostiju triple-double učinak imao je odlični kapetan Dino Palčić koji je ubilježio 17 koševa uz 10 skokova i čak 16 asistencija, Marko Prskalo upisao je 25 koševa uz 5 skokova, a Petar Marić 19 koševa uz 6 skokova i 4 asistencije.

ZABOK - SONIK-PUNTAMIKA 95:85 (23:16, 23:22, 29:25, 20:22)
ZABOK: Martinko, Vranješ, Kutni 12 (1-1), Buljević 8, Brocić 6, Vručinić 9, Črnjević 18 (6-7), Budimir, Ćutuk 10, Gunjina 23 (1-1), Antonić, Jacović 9. TRENER: Jakša Vulić
SONIK-PUNTAMIKA: Bubić, Marić 19 (2-3), Palčić 17 (3-5), Alić, Zelanto 13 (1-1), Lončar 8 (1-2), Prskalo 25 (1-1), Bašić 3, Brzoja. TRENER: Roko Jurlina