Zagorski derbi bez golova

4. NL – središte skupina A: 11. kolo: Straža – Tondach 0:0

web straža tondach 08.JPG

I već je krenulo. Već danas lopta se počela kotrljati u 4. NL središte skupina A. Čast da otvore službeni dio natjecanja pripala je zagorskim predstavnicima Straži i Tondachu, koji su odigrali zaostalu utakmicu 11. kola. Bila je to zapravo vrlo važna utakmica, jer je i jednim i drugima, u slučaju pobjede donijela solidan pomak na ljestvici.

Tondachu više od igre u prvom poluvremenu, ali na odmor bez golova

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi su lagano zaprijetili gosti. U 9. minuti Jurica Hendija je izbio jedno loptu iz vlastite polovice, a dugu loptu na lijevoj strani prihvatio je Karlo Frtalj, odigrao kratko sa Lorenom Jurinom i ubacio pred gol, no obrana Straže odbija u prvi korner, iz kojeg nije bilo veće opasnosti.  No, u 16. minuti puno veća šansa za Tondach. Andrija Frančina je oduzeo jednu loptu na sredini terena i dao odmah za Frtalja, koji prolazi s lijeve strane i puca tik pored lijeve stative. Minutu kasnije Jurina dobiva dobru loptu na lijevoj strani i puca iz prve iskosa sa 25 metara malo preko gola. Straža je prvi udarac imala u 27.  minuti, no pokušaj Mislava Čučeka sa 20 metara već za par metara završio je u bloku, pa opasnosti za goste nije bilo. No puno opasnije je bilo na drugoj strani u 28. minuti kada je nakon kornera najviše skočio Hendija i glavom pogodio prečku. U 31. minuti Ivan Firer izveo je slobodan udarac za Stražu s desne strane, lopta je bila neugodna, no kapetan gostiju golman Damir Družinec odbija u korner. U 34. minuti lopta je završila u mreži domaćina ali rezultat se nije mijenjao. Nakon duge akcije oko kaznenog prostora domaćina sa 20 metara puca Franko Borovčak. Krunoslav Drašković brani, a sa par metara loptu u mrežu gura Petar Boronjek. No zastavica pomoćnog suca je u zraku pa gola nema zbog zaleđa. U 36. minuti za domaćine pokušava M. Čuček no njegov udarac sa preko 20 metara odlazi preko gola. U 42. minuti mala kontra za Tondach, loptu je na lijevoj strani dobio Frtalj, malo se sapleo o loptu, pao, ali se i pridigao i dao povratnu za Filipa Merlina koji sa 20 metara puca pored gola. U samoj završnici prvog dijela mali pritisak gostiju. U 45. minuti Boronjek puca sa desne strane, ali od bloka lopta odlazi u korner, nakon kojega Hendija glavom puca preko gola. U nadoknadi prvog dijela još jedan korner za goste, opasna lopta pred gol Draškovića, ali obran ipak otklanja opasnost. Tondach je izgledao bolje u prvih 45 minuta, ali ne dovoljno da bi to kapitalizirao vodstvom.

Ni u nastavku gol vidjeli nismo

U nastavku prvi udarac bilježimo u 52. minuti. Borovčak je pokušao sa 25 metara, ali lopta odlazi pored gola. U 56. minuti Frtalj se probio po lijevoj strani i ubacio, lopta odlazi paralelno uz gol i odlazi na drugu stranu, bez veće opasnosti po domaćine. U 65. minuti pokušava Straža. Potencijalna opasnost dolazi s desne strane, kada Ivan Firer ubacuje iz slobodnog udarca, no naglasak ostaje na potencijalnom, jer veće opasnosti nije bilo. U 72. minuti po desnoj strani za goste se dobro probio Filip Horvat i ubacio na prvu stativu, gdje Frtalj puca, ali od bloka lopta odlazi u korner. U 78. minuti dva pokušaja Davida Janžeka za Stražu. Najprije je pucao iskosa s desne strane sa 20-tak metara, ali je družinec obranio, točnije odbio u korner. Nakon kornera opet se u prilici našao Janžek, ali sa 5-6 metar iz gužve glavom puca preko gola. U 79. minuti na drugoj se strani po lijevom krilo probio Frtalj, ušao u kazneni prostor, ali je zaustavljen. U 84. minuti možda i najbolja šansa na utakmici. Karlo Bobinec je potegnuo kontru Tondacha, došao na 20 metara i dao za Horvata, koji puca sa 16 metara, no Goran Čuček klizećim startom ulazi u blok i spašava već svladanog Draškovića. Do kraja nije nedostajalo žustrine, ali prilika nije bilo i tako ipak na kraju i jedni i drugi osvajaju po bod. Po izjavama trenera, dojam je da bodom nisu nezadovoljni. Tondach se sa ovim bodom popeo za dva mjesta i sada je deseti, dok je Straža sa 14. mjesta preskočila Klanjec.

Izjave: Mladen Mikša, pomoćni trener NK Straža: ''Mislim na kraju ipak da je i ''iks'' najrealniji rezultat. Oni su u prvom poluvremenu imali šansu, mi u nastavku dvoje. Teška utakmica bez prvih prilika i mislim da je na krju završila najrealnijim rezultatom.''

Drago Bartolić, trener NK Tondach: ''Prva prvenstvena utakmica nakon zimskih priprema. Mi smo stvarno dali sve od sebe, čak mislim da smo i za nijansu bili bolji, imali smo neke svoje prilike, ali na kraju moram biti zadovoljan bodom. Čestitam i jednoj i drugoj ekipi na fer i sportskoj borbi.''