Edukacijski sastanak menadžerskih trojki u Termama Tuhelj

Autor

Edukacijski sastanak menadžerskih trojki u Termama Tuhelj započeo je jučer otvaranjem sastanka, međusobnim upoznavanjem

man-running.jpg

Edukacijski sastanak menadžerskih trojki u Termama Tuhelj započeo je jučer otvaranjem sastanka, međusobnim upoznavanjem sudionika te prezentacijom programa «Odgovorna uprava i rukovođenje zdravljem – gdje smo sada, što i kako dalje», koji je prezentirati voditeljica programa dr.sc. Selma Šogorić.

Sastanak se nastavlja danas 11. veljače u 9 sati predavanjem na temu «Iskustva promocije zdravlja u političkim kampanjama», nakon čega slijedi radionica «Kako prezentirati javnosti plan za zdravlje» (voditelj Božo Skoko, Fakultet za politologiju).

U 14 i 30 na redu je predavanje «Dobivamo li glasače idejama zdravlja» (prof.dr. Slaven Letica) i u 16 sati radionica «Kako prenijeti medijima naše poruke» (dr. Mario Harapin). Posljednjeg dana edukacijskog sastanka, u subotu 12. veljače, u 9 sati održat će se nastavak te radionice, te slijedi u 11 i 30 evaluacija prvog sastanka i dogovor o nastavku.

Edukacijski sastanak kojem će prisustvovati zamjenica županice za društvene djelatnosti Ksenija Tomić, imat će dvije tematske cjeline: dogovor o nastavku II.faze programa i evaluaciju postignuća I. faze, te radionice iz područja socijalnog marketinga i odnosa s javnošću.


Program «Rukovođenje i upravljanje za zdravlje u lokalnoj upravi i samoupravi» započeo je još 2002. godine kao partnerski projekt Ministarstva zdravstva, Ministarstva rada i socijalne skrbi, županija i Škole narodnog zdravlja «A. Štampar», Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Cilj programa bio je ojačati (javnozdravstveno i upravljački) kapacitet lokalne samouprave te putem modularne edukacije pružiti pomoć u izradi i implementaciji strateških (županijskih) dokumenata za zdravlje. Tijekom 2002. i 2003. godine modularnu je edukaciju, uz financijsku potporu Ministarstva zdravstva, dovršilo 12 županija. Od 2004. godine proces se nastavio u okviru rada Hrvatske mreže zdravih gradova.

Cjelokupnu edukaciju nove pete kohorte županija kao i sve radne sastanke menadžerskih trojki u 2004. financijski je pomagala Hrvatska mreža zdravih gradova.

Krajem 2004. formalno je završena prva faza programa. Kroz program je prošlo 15 županija i Grad Zagreb. Trinaest županija (među njima i Krapinsko-zagorska županija) i Grad Zagreb izradilo je Županijske slike zdravlja i Strateški okvir plana za zdravlje.

Za II. fazu projekta «Zdrave županije» za 2005. godinu planira se nastavak edukacijskih i koordinacijskih sastanaka menadžerskih trojki (4 sastanka), provođenje programa «Stvaranje preduvjeta – ljudske i organizacijske infrastrukture, za poboljšanje skrbi o starima na županijskoj razini», provođenje programa unapređenja kvalitete rada u susutavu zdravstva, te evaluacija postignuća projekta «Rukovođenje i upravljanje za zdravlje u lokalnoj upravi i samoupravi» regionalno i nacionalno.

Broj sudionika u nastavku programa bit će ograničen, moći će sudjelovati samo županije koje su uspješno završile prvu fazu programa, te županije koje su spremne sufinancirati troškove vlastite edukacije i nastavka programa u iznosu od 25 000 kn.

Prednost će imati županije s punopravnim članstvom u Mreži ( Dubrovačko-neretvanska, Istarska, Varaždinska, Krapinsko-zagorska, Vukovarsko-srijemska, Primorsko-goranska, Zagrebačka, Sisačko-moslavačka i Virovitičko-podravska), te Grad Zagreb.

NAjčitanije