OPG Sojč radi sto posto prirodne proizvode koji na prirodan način rješavaju brojne tegobe

Na prirodan način proizvodi OPG-a Sojč liječe alergije, dijabetes, upale i infekcije, rješavaju viruse i bakterije, zacjeljuju rane i djeluju preventivno na mnoge bolesti

OPG SOJČ glavna.JPG

Kako iz hobija može nastati kvalitetan posao kojim ne samo da možete zarađivati nego i pomažete svojim kupcima da se riješe mnogih zdravstvenih poteškoća, poprave imunitet ili zaustave neke bolesti, zna Kristijan Sojč, nositelj OPG-a ''Radost prirode'' iz Oroslavja.

Permakulturni uzgoj

OPG je otvorio 2015., kako bi iskoristio parcele oko kuće te je zasadio aroniju i napravio vrt temeljen na permakulturi. – Dečko sam iz centra i kad smo ovdje gradili kuću, ideja je bila sve oko kuće asfaltirati, jer ja nisam želio kositi travu – započeo je. No, priča se okrenula, kaže, nakon jednog seminara permakulture te je na taj način počeo uzgajati voće i povrće. – To je uzgoj na potpuno prirodan način, bez korištenja umjetnih gnojiva i otrova, a početak svakog permakulturnog uzgoja je čitanje terena, odnosno praćenje svih prirodnih procesa na terenu te izrada „permakulturnog dizajna“ u skladu sa svojom okolinom. Sadnja biljaka prilagođava se određenom prostoru u odnosu na položaj sunca, vjetar, vrstu tla, reljef i druge pokazatelje, kako bi vrt dao svoj optimum – pojasnio je Kristijan, dodavši kako tu nema monokulture, jer takav prirodni uzgoj funkcionira jedino ako je u sustavu raznovrsnog bilja.

– S predznanjem dobivenim kroz tečaj i iskustvom koje brzo stekneš, vidiš koje je biljke dobro posaditi jednu uz drugu da bi se štitile od nametnika, radile hladovinu i slično. Nema korištenja otrova, stoga treba znati kako održati vrt ako ga napadne nametnik ili kako ga pognojiti da bi biljka kvalitetno rasla – dodao je. Iako se prve godine, kaže, teško štititi od nametnika protiv kojih biljke prska prirodnim ''preparatima'' od koprive, preslice i ljute papričice, a puževa golaća se rješava uz pomoć patki indijskih trkačica, cijeli sustav počne ubrzo funkcionirati sam za sebe. Plodovi nisu svi isti kao u dućanu, no mogu se jesti direktno iz vrta, bez pranja. Razno voće i povrće uzgaja za obitelj, ali i prodaju, a ideja je da njegovi kupci mogu doći sami ubrati plodove iz njihovog vrta.

Čudesno supervoće

No, nije prirodno i nešpricano voće i povrće ono što OPG Sojč čini jedinstvenim na ovom području, već proizvodi koji su sve popularniji na tržištu, zbog pozitivnih učinaka u rješavanju mnogih zdravstvenih tegoba. Prvo su krenuli sa supervoćem, aronijom, za koju kaže da je zahvalna i prilagodljiva biljka, otporna na nametnike, no ipak je potrebna briga, pogotovo kod sušnih godina. - Uzgajamo je permakulturno, gnojimo kompostom, a beremo uglavnom početkom rujna kad se neke bobice već krenu smežurati, tad je najkvalitetnija – ispričao je. Plodove prije prerade zamrzavaju u hladnjači, kako bi postigli da sok ima manje trpkosti i okus prihvatljiv većini, a onda prave stopostotni prirodni cijeđeni sok, sirup za razrjeđivanje s vodom, od pulpe naprave čaj, a u prodaji imaju i sušene i zamrznute bobice. – Pola deci čistog soka dnevno napravi čuda, rješava probleme sa željezom u tijelu, djeluje protuupalno, čisti krv, jača cirkulaciju te snižava kolesterol i krvni tlak – kaže Kristijan, a mnogi ga njegovi kupci konzumiraju kod bolesti mozga i srca, vena, neurološkog sustava, očiju, kože, raka, alergija, dijabetesa i problema s jetrom i žući.

Protiv upala i za imunitet

Najbolji proizvod koji radimo je koloidno ionsko srebro. Dokazano uništava sve bakterije, viruse i gljivice, čak i e-coli. Osobno ga pijem već osam godina, jer sprječava pad imuniteta te pomaže u liječenju i sprječavanju infekcija, a koristiti se može i kao sprej, kod upala sinusa, očiju, grla te vrlo brzo djeluje na zacjeljivanje rana, hemoroida, alergija, mnogi ga koriste poslije brijanja te za proljepšavanje tena i oporavak vlasišta, ali i nakon ugriza insekata – kaže Kristijan.

Ovaj antiseptik sa svojstvima antibiotika proizvodi se tako da se u dobro pročišćenu vodu unose čestice čistoga srebra koje se razbija posebnim uređajem. Iako je, kaže Kristijan, mnogima još nepoznanica, oni koji su ga koristili, vraćaju se po još. U prodaji imaju još jedan prirodan super – proizvod; kantarion, ulje gospine trave. Rade ga po recepturi s otoka Hvara, a cvijet gospine trave beru u prirodi, daleko od površina koje se obrađuju. Stabljike se beru, kratko prosuše, cvijet odvaja i namače u maslinovo ulje. – Kantarion je također vrlo popularan zbog svojih odličnih blagodati. Vrlo je hranjiv, rješava ožiljke po tijelu, opekline, odličan je za vene, a pomaže i kod ginekoloških problema i hemoroida, osobito u kombinaciji s koloidnim srebrom, što su nam potvrdile i naše mušterije – ispričao je Kristijan, dodavši kako je lani napravio 200 litara ovog čudesnog ulja, po koje se vraćaju mnogi.

Stalni kupci

Tu je i med i ginko kojeg proizvodimo u suradnji s jednim odličnim medarom, koji vrlo brzo djeluje na razbistravanje uma, a kod demencije radi čuda, dok su neki kupci otkrili da pozitivno djeluje na potenciju, jer radi na prokrvljenosti u tijelu. List ginka nakon sušenja melju i miješaju s medom, a preporuča se jedna čajna žličica dnevno. Sve proizvode radi sa suprugom, a kod berbi rado uskoče rodbina i prijatelji. Ono što je najvažnije, jest da svake godine uspiju sve plasirati, što pokazuje kolika je popularnost ovakvih prirodnih proizvoda u liječenju. – Najviše kupaca dobijemo usmenom predajom, a nakon što otkriju blagodati naših proizvoda, mislim da nema kupca koji nam se nije vratio po novu narudžbu. Preko naših kupaca skupljamo i iskustva i kroz povratne informacije rado i drugima dajemo sugestije kako što koristiti – rekao je Kristijan. Njihove proizvode možete kupiti preko web shopa radostprirode.com ili im se javiti putem Facebook stranice Radost prirode, odnosno na telefon 098251204. Iako je sve ovo za obitelj Sojč još uvijek samo hobi, Kristijan kaže kako planira da mu to uskoro postane glavni posao. – Da se od toga živjeti, jer se uz veliki trud, malo sredstava i na malo zemljišta puno toga da napraviti – zaključio je.

NAjčitanije