Treća uzastopna pobjeda košarkaša Zaboka

Košarkaši Zaboka stopostotnim su učinkom odradili seriju od tri domaće utakmice. Posljednja prepreka bio im je Trogir predvođen najkorisnijim igračem A-1 lige, Tonijem Bizacom.

Zabok je silovito ušao u utakmicu serijom od 7:0, a prvi koš za Trogir bila je trica Bubala za 7:3. Nakon trice Leža bilo je već 19:10, a Nakićeva dvica sa sirenom podigla je rezultat na +11 (30:19). Zabok je dobro igrao u napadu, ali u obrani nije mogao braniti Bizacu i Sobina.

Bizaca se potpuno razigrao početkom druge četvrtine i nakon serije od njegovih deset uzastopnih koševa, Trogir se približio na -4 (33:29). Samo minutu prije kraja druge četvrtine rezultat je bio 45:41, a onda su Janković dvicom i Lekić tricom sa sirenom odveli Zabok na veliki odmor s devet koševa viška (50:41). U prvom djelu Bizaca je postigao čak 21 koš.

Razlika raste

Zabok je u trećoj četvrtini održavao 11 koševa razlike sve do 25. minute kada Nakić i Čavić tricama podižu na +16 (64:48), a novom tricom Nakića minutu kasnije već je +17 (68:51), no do kraja četvrtine gosti smanjuju na -12 (72:60), ali ostaju i bez Sobina (peta osobna), koji im je bio jedini raspoloženi igrač uz Bizacu.

Serijom koševa Ivanova Zabok vrlo brzo dolazi na +16 (80:64). Žuti su forsirali igru na Pehara koji je bez problema dobivao sve bitke pod košem. Najveća razlika bila je +19 (86:67), nakon kontre koju je realizirao Bašić. U samoj završnici kod Trogira se razigrao veteran Bilić koji je serijom od osam koševa uspio smanjiti prednost Zaboka, da bi utakmica završila rezultatom 91:77.

Najbolji igrač Zaboka bio je Ive Ivanov (15 p, 2 sk, 5 as), a svoju najbolju partiju u žutom dresu pružio je Vedran Nakić (16 p). Vrlo dobri su bili Čavić (12 p, 4 sk, 3 as) i Pehar (12 p, 8 sk).

Kod gostiju prvo ime nedvojbeno je bio Bizaca (36 p, 6 sk) s nevjerojatnom valorizacijom od 46 bodova, a vrlo dobro odigrao je Sobin (15 p, 3 sk).

U subotu Zabok očekuje teško gostovanja kod Kvarnera u Rijeci, a već u srijedu 15. travnja s početkom u 19 sati u Bedekovčini gostuje Borik Puntamika.