DOHA (QATAR): Dvostruko postolje za sjajnog Slavena Ivančića

Zabočanin Slaven Ivančić osvojio je dva treća mjesta, čime je ispisao jednu od zlatnih stranica u povijesti jet skija u nas.

DOHA (QATAR) Sjajne vijesti stižu nam iz daleke Dohe, gdje se održala treća utrka Svjetskog prvenstva u jet skiju asocijacije UIM. Zabočanin Slaven Ivančić osvojio je dva treća mjesta, čime je ispisao jednu od zlatnih stranica u povijesti jet skija u nas.

Slaven je prvo bio treći u slalomu, a isti je rezultat ponovio u elitnoj disciplini Ski division GP 1.

Već na mjerenju vremena za startne pozicije vidjelo se da bi ovo mogao biti njegov dan. Iskoristio je svoju snalažljivost na velikim valovima i ulovio mjesto u prvom startnom redu.Samim time uspio se kvalificirati za paralel slalom, koji se vozio noću pod reflektorima, što je bilo vrlo atraktivno za gledatelje, ali istovremeno teško za vozače.

Pravo nastupa steklo je prvih osam vozača sa mjerenja za startne pozicije. Nakon čiste pobjede od 2:0 u četvrtfinalu, u polufinalu je Slaven naletio na svjestkog prvaka Sousu koji ga je pobijedio. U borbi za treće mjesto savladao je odličnog Talijana Montija sa 2:1 i tako se osigurao prvo postolje u Dohi.

To ga je napunilo dodatnim samopuzdanjem pred kružnu utrku. Prvu utrku Slaven je osvojio treće mjesto, iskoristivši kvar jeta nesuđenog svjetskog prvaka Montija. Drugu utrku bio je četvrti. Napadao ga je Slovak Bohuslav, koji vozi za Mađarsku, ali ga je Slaven bez većih problema uspio zadržati. Na kraju ukupno treće mjesto i drugo postolje za njega. Sjajan vikend za sjajnog Ivančića u Dohi, koji će pamtiti cijeli život.

-Ova je utrka bila jedna od najbolje organiziranih na kojima sam vozio. Održana je po lijepom i sunčanom vremenu uz velike valove. Odlično smo ugošćeni u eltinom hotelu. Iz Dohe ću ponijeti samo lijepe dojmove. Popeti su dva puta na postolje u utrkama Svjetskog prvenstva nije mala stvar. Sada me očekuje četvrta, ujedno i posljednja utrka ovog ciklusa Svjetskog prvenstvaAbu Dhabiju, gdje ću dati sve od sebe da ponovim odlične rezultate iz Dohe. – putem Facebooka obratio nam se Slaven Ivančić odmah nakon utrke u Dohi.

Peti u poretku Svjetskog prvenstva

Ivančić drži odličnu petu poziciju u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva, klase Ski division GP 1. Posljednja četvrta utrka svjetskog prvenstva vozi se za dva tjedna u Abu Dhabiju. Uz malo sreće Ivančić bi mogao i do trećeg mjesta ukupno u poretku za SP. No ne ovisi sve samo o njemu, trebali bi se poklopiti još neki rezultati, bolje reći loši dani Španjolca Armillasa i Francuza Poreta.

Zadrži li i petu poziciju, što je vrlo realno, Slaven će napraviti jako puno.Ostao je jedini ozbiljni hrvatski vozač u ovom atraktivnom i skupom sportu i treba mu čestitati kako na rezultatima, tako i na upornosti. Želimo mu puno sreće u Abu Dhabiju.

Rezultati

Ski division GP 1: 1. Tiago Sousa 41 (POR), 2. Michel Poret 40 (ITA), 3. SLAVEN IVANČIĆ 29 (CRO), 4. Alberto Monti 25 (ITA), 5. Josef Bohuslav 24 (HUN), ...

Poredak SP: 1. Tiago Sousa 107 (POR), 2. Alberto Monti 105 (ITA), 3. Nacho Armillas 79 (ESP), Michel Poret 78 (FRA), 5. SLAVEN IVANČIĆ 63 (CRO), ....