Košarkaši Zaboka posrnuli u Slavonskom Brodu

Pobjedom nad Zabokom , Svjetlost je osigurala nastup u Ligi za prvaka, te je preuzela prvo mjesto na ljestvici.
Košarka

Košarkaši Zaboka dobro su startali u prvoj četvrtini, ponajviše zahvaljujući Veljku Budimiru koji je sa tri trice u prvih osam minuta omogučio Zabočanima da na prvi odmor odu s prednošću 18:20.

Međutim, već sredinom druge četvrtine serijom 10-0 Brođani preokreću prednost Zabočana od pet poena. Unatoč lošoj igri trica Ivana Čulara u posljednim trenucima druge četvrtine zadržava Zabočane u igri i sa relativno povoljnim zaostatkom od svega dva poena (36:34) odlaze u svlačionicu.

Drugo poluvrijeme započinje sasvim drugom pričom. Svjetlost otvara drugi dio utakmice sa četiri uzastopna poena, u jednom trenutku Zabočani gube i dvoznamenakstom razlikom (58:47), ipak koševima Ivana Tomeljaka i Ante Krapića Zabok uspijeva smanjiti prednost Svjetlosti na osam poena, te treća četvrtina završava rezultatom 60:52.

U posljednoj četvrtini na scenu stupa Vladimir Kuljanin koji serijom od devet koševa vraća Zabok u igru i smanjuje prednost domaćina na šest poena, no košarkaši Svjetlosti brzo se vraćaju u igru i povećavaju prednost .

Vedran Nakić i Ante Krapić još do kraja utakmice još dva puta smanjuju prednost Svjetlosti na pet koševa razlike, no mirnim završetkom Brođani ne dopuštaju prekret, te Svjetlost zasluženo dolazi do pobjede 95:79, kojom su preuzeli i prvo mjesto na tablici A-1 lige.