Liga za prvaka: Zadar prejak za Zabok

Dvoboj Šarlije i Krapića
U sjajnom ambijentu novog hrvatskog košarkaškog hrama, zadarskom Višnjiku, Zabok je očekivano

U sjajnom ambijentu novog hrvatskog košarkaškog hrama, zadarskom Višnjiku, Zabok je očekivano poražen od Zadra (98:58). Kao što je trener Jusup i najavio, Zadar je u utakmicu krenuo kao da mu se radi o glavi, pa je i prednost na kraju bila velika u korist domaćih igrača.

Počelo je vodstvom domaćih igrača od 4:0, da bi prvi povijesni koš za Zabok u ligi za prvaka postigao kapetan Robert Lež, koji je bio i najbolji igrač Zaboka u ovoj utakmici. Domaći tada znatno ubrzavaju u napadu gdje je pod košem nezaustavljiv Perić, a u obrani udvajaju Tomeljaka i igraju presing po gotovo cijelom terenu, pa napadi Zaboka nisu protočni, već se pokušavalo individualnim akcijama. Početkom 4. minute seriju trica otvara Stipčević, koji je do kraja četvrtine nanizao 14 koševa, od čega četiri trice, pa se na prvu minutu odmora otišlo s +18 za domaćina (30:12). Teško je bilo izdvojiti nešto pozitivno u igri Zaboka u tom dijelu utakmice.

Zabočani su se riješili treme u drugoj četvrtini, zaigrali nešto bolje, Lež je povezao dvije trice pa je u 12. minuti na semaforu stajalo 32:20. No, u nepunu minutu i pol domaći rade seriju od 8:0 i Zabok je po prvi puta u minusu od 20 koševa (40:20). Minutu i pol prije kraja prvog poluvremena Budimir postiže tricu za 42:27, a onda vuče kontre iz koje loptu dodaje ravno u ruke Plastedu koji je odmah prosljeđuje do Cara, a ovaj tricom povećava na +18 (45:27), umjesto da Zabok dođe na trinaest koševa manjka. Do poluvremena po jedno su bacanje na svakoj strani pogodili Plaisted i Čular pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 46:28.

Početkom treće četvrtine Jusup u igru gura Bosiu, a nedugo zatim i Rančića. Dobro je u tom dijelu utakmice kod domaćih odigrao Šarlija, pridružio mu se tricama i Rančić, pa Zadar u zadnjih deset minuta ulazi s 33 koša viška (76:43).

U zadnjoj četvrtini tricama je nastavio Rančić, pod košem je dobar bio Bilan, dok se kod Zaboka uz Leža razigrao Krapić. Zadar je u nekoliko navrata imao 41 koš viška, da bi na kraju završilo rezultatom 98:58.

Najbolji igrač u pobjedi Zadra bio je Rok Stipčević (19 p, 5 sk, 3 ol, 5 as), odličan je bio i Perić (16 p, 3 ol, 3 as), dok je Rančić u samo devet minuta postigao četiri trice (12 p) uz stopostotan šut. Od igrača iz drugog plana istaknuo se Šarlija (13 p, 4 sk, 3 ol).

Zabok su predvodili kapetan Robert Lež (18 p) i Ante Krapić (17 p, 3 sk).

KK Zabok

Ostali rezultati 1. kola: VROS Darda-Svjetlost 71:76, Cibona-Trogir, Cedevita-Zagreb (odgođeno).

Sjajni navijači

Unatoč porazu pedesetak pripadnika zabočkog Erotic fronta zdušno je bodrilo svoj klub od početka do kraja utakmice. Oni su izazvali i simpatije Tornada koji je u jednom trenutku počeo skandirati Zaboku, a zapjevali su Zadrani i „beži Jankec cug ti bu pobegel“.

IZJAVE TRENERA

Danijel Jusup i Dragutin Črnjević

Dragutin Črnjević: „Čestitam Zadru, rezultat je mogao biti i izraženiji da je domaćin cijelo vrijeme igrao s petorkom koja je otvorila utakmicu. Ne smijemo biti nezadovoljni jer je naš nastup u Višnjiku jedan red u povijesti kluba Zabok. Domaćin je bio bolji u svim statističkim pokazateljima osim postotka ubačaja s linije slobodnih bacanja. Žao mi je što nismo pružili više, ali ovo je naša realnost. Očekujem da ćemo se protiv Cibone predstaviti u boljem izdanju. Pohvaljujem navijače koji nas prate čitavo prvenstvo i kojima nije bilo teško doći ni u Zadar i cijelo vrijeme navijati bez obzira na rezultat. Protiv Cibone očekujem punu dvoranu.“

Danijel Jusup: „Igrače sam pripremao na maksimalno zalaganje i rezultat je proistekao iz toga. Doduše, da na poluvremenu nije bila velika razlika moji igrači bi možda bili pod većim pritiskom. U prvom poluvremenu nisam zadovoljan s učinkom mladih igrača Ivana Batura, Marina Šarlije i Mira Bilana. Bilo je previše grešaka s njihove strane i rekao sam im da se igračem postaje igrajući nekoliko minuta, ali potpuno koncentrirano.“

U subotu protiv Cibone

Već u subotu s početkom u 19 sati u Bedekovčini gostuje Cibona. Utakmica je to koja će nesumnjivo napuniti dvoranu do posljednjeg mjesta. Karte se mogu kupiti u restoranu kod Golubeka, dućanu Petica i City caffeu u Zaboku, a cijena im je 30 kuna. Perasović i društvo veliki su mamac za košarkašku publiku, a ujedno i jamac za košarkaški spektakl u Bedekovčini.