Sara Vilić 49. u Stockholmu

Najbolja zagorska sportašica startala na utrci seniorskog SP u sprint triatlonu

SPORT TRIATLON SARA VILIĆ.JPG

U švedskoj prijestolnici održana je utrka SP u sprint-triatlonu za seniorke a  u konkurenciji 57  triatlonki iz cijelog svijeta 20-godišnja studentica Kinezionološkog fakulteta Puljanka na zabočkoj adresi Sara Vilić  (TK Zagreb) osvojila je 49 mjesto.

U početnoj plivačkoj ruti Sara je zaostala za vodećom 19 sekundi a zbog nekih nepredvidivih peripetija u prvoj tranziciji izgubila je daljnih i dragocjenih 10 sekundi. Pokušala je nešto nadoknaditi u okretaju pedala ali joj to teška brdska biciklistička trasa nije omogućila.

Zbog obilnije potrošene snage ništa osjetljivije nije mogla napraviti  ni u trećoj i odlučujućoj trkačkoj disciplini. Sari je inače ovo bila prva (službena) utrka u seniorskoj konkurenciji na kojoj je unatoč nešto lošijem plasmanu ipak skupila određeno iskustvo što će njoj i njezinom treneru Martinu Papišta olakšati pripreme za naredne utrke.

Na radost domaćina pobjedu je ostvarila Lisa Norden inače četvrta u sveukupnom svjetskom poretku gdje odmiče Australka Erin Densham.

Kod muških Hrvatska nije imala svog predstavnika a  na švedskoj priredbi pobijedio je i ukupno vodstvo u svjetskom poretku učvrstio je Britanac Jonathan Brownie.

Rezultati: 1. Lisa Norden (Švedska) 1:00.36, 2. Monika Caelers (Nizozemska) 1:00.45, 3. Barbara Riveros  Diaz(Čile) 1:00.55, 4. Anne Haug (Njemačka) 1:00.59, 5. Erin Denshman (Australija) 1:01.04 …49. Sara VILIĆ (Hrvatska) 1:06.