Derbi Zagorcu!

U 6. kolu 3. NL centar Zagorec ugostio HAŠK 1903

U šestom kolu 3. NL Centar u Krapini se igrao derbi lige – prvi Zagorec s trećim HAŠK 1903 – i nakon 90 minuta igre bodovi ostaju u Krapini jer Zagorec je pogotkom Brune Bajana odnio pobjedu, minimalnu 1:0, ali slatku.

Gosti iz Zagreba došli su u punom sastavu dok trener Zagorca Zubić morao je opet, jer gotovo  u svakom kolu netko od igrača mu nedostaje – ovoga puta Žitković i Ružak zbog ozljeda, Mišak zbog poslovnog puta ( ? ) i Bračević, koji je ipak bio na klupi i odigrao petnaestak minuta, zbog viroze.

No, kako je počela utakmica ti dječaci predvođeni svojim senatorima – Bruči, Landripet i Štimac – „bacili su se na glavu“ pokušavajući i u tome u potpunosti uspjeli pokazati da nisu zaboravili igrati nogomet te da je borbenost i „škvadra“ na terenu njihov glavni moto i da je onaj poraz u prošlom kolu samo bio očekivana oscilacija njihove mladosti.

Bila je dobra utakmica u kojoj je posjedom dominirao gost iz Zagreba ali je Zagorec predvođen Lukom Kunštićem odlično parirao i strpljivo čekao svoju priliku. Bruči na golu siguran, Landripet i Topolovec sigurni, Kunštić ( ovoga puta pravi komandant obrane, op.a. ) i Paradžik ( novi stoper kluba, op.a. ) bez greške. Vezna linija dobro uigrana – Stiperski, Štimac i Jazbec; Uchida i Christian na bokovima prodorni i borbeni te naprijed Bajan koji je puno trčao, borio se i na kraju napravio ono što se od njega i očekuje – postigao je pobjednički gol. No, da budemo potpuno objektivni svi igrači Zagorca, i oni koji su sjedili na klupi te grleno bodrili svoje suigrače na terenu, zaslužuju pohvale jer onako se boriti i onako trčati, uklizavati, po nemogućem vremenu – snažan vjetar i  neugodna kiša mogu samo oni koji vole svoj klub i njegovu plavu boju.

Zaista je bilo lijepo na derbiju unatoč nemogućem vremenu jer i gosti iz Zagreba ušli su u utakmicu otvoreno s namjerom da uzmu tri boda.  Imali su i oni svoje prilike , kao i Zagorec, ali ih je obrana Zagorca uspijevala rješavati na zadovoljstvo malobrojnog gledateljstva na tribinama krapinskog stadiona, uostalom na to smo mi stalni posjetitelji stadiona navikli.

Ne bi bili potpuno objektivni kada ne bi spomenuli i trenerski dvojac – Ivan Zubić, glavni trener, i Ivan Ivanović, pomoćni trener, koji su glavni kreatori ovog mladog i poletnog te potentnog Zagorca.

Susret je odlučen u 60. minuti, iako u posljednjoj minuti sudačke nadoknade gosti iz izgledne prilike pogađaju prečku od koje se lopta odbija u aut, kada je Grga Štimac odlično ušao u šesnaesterac gostiju i pucao nisko u donji desni kut Spudića ali lopta pogađa stativu te se odbija do Bajana koji je odlično pratio akciju te uklizavanjem gura loptu u nezaštićenu mrežu i postiže pogodak za nova tri boda i petu pobjedu Zagorca.

Svoj sljedeći susret Zagorec igra već u srijedu, 27. rujna – šesnaestina finala hrvatskog Kupa kada na svom terenu u 15,30 sati dočekuje prvoligaša Goricu da bi samo tri dana kasnije, subota 30. rujna u 16,45 sati, morao u Zagreb na noge Trešnjevci u sedmom prvenstvenom kolu 3. NL Centar.

Zagorec  - HAŠK 1903 1:0

KRAPINA. SRC Podgora. Gledatelja: 100. Sudac: Dominik Bujan 7 (Guci Draganićki ). Pomoćnici: Roberto Jakovac ( Karlovac ), Silvio Jurčević ( Cetingrad ).

Strijelac: 1:0 Bajan 60.

Zagorec: Bruči 7; Kunštić 7,5; Štimac 7, Stiperski 6,5 ( 74.Bračević - ); Bajan 7 ( 89. Ambrosio - ); Christian 6,5; Topolovec 7; Uchida 6 ( 59. Krznar 7 ); Paradžik 7 ( 84. Brebrić - ); Landripet 7; Jazbec 7. Trener: Ivan Zubić 7.

HAŠK 1903: Spudić 6,5; Baturina 6 ( 65. Ilakovac  6,5 ); Alano 6; Godić 6; Josić 5,5; Kuprešak 5,5 ( 88. Sviben - ); Pizzitola 6; Rihtar 6; Došen 6 ( 88. Bakić - ); Barišić 6 ( 65. Bulić 6 ); Puček 6. Trener: Rajko Vidović 6,5.

Igrač utakmice: Luka Kunštić.