Poraz Zagorca uz tri jedanaesterca

U sedmom kolu 3. NL centar Zagorec gostovao kod Trešnjevke

U sedmom kolu 3. NL Centar krapinski Zagorec gostovanje u zagrebačkoj Grabi kod Trešnjevke doživjevši poraz od 2:4 uz tri, opravdano, dosuđena, jedanaesterca domaćinu.

Sam susret počeo je raritetno jer u prvih jedanaest Zagorca nije bilo Landripeta kojeg je trener Zubić odmarao, sasvim opravdano, jer „Laki“ je odigrao sve pripremne i službene utakmice a nije ih bilo malo te je zbog toga kapetansku traku nosio Petar Bračević.

Nakon prvog zvižduka sutkinje Kumer domaćin je vrlo brzo došao u vodstvo. Igrala se peta minuta kada je Burić primio loptu na sedam – osam metara od Bručija i mladi Paradžik potpuno nepotrebno ga ruši i sutkinji ne preostaje ništa drugo nego da dosudi jedanaesterac. Sigurna realizator bio je Burić.

No, od tog trenutka igru preuzima Zagorec i prijeti domaćim vratima. Bilo je prilika da se vrlo brzo dođe u egal jer u 11. minuti Stiperski izbija sam pred domaćeg golmana ali realizacije nije bilo; u 16. minuti Bajan dobro puca s 18 metara ali Szczuka brani da bi isti akteri sve to ponovili i u 22. minuti.

Dvije minute kasnije i domaćin ima priliku te nakon kornera Josipović pogađa prečku Zagorčevog gola da bi u 27. minuti Zagorec realizirao svoju dobru igru. Bila je to lijepa akcija Zagorca u kojoj je nakon odbijanca iz šesnaesterca lopta došla do Bajana koji je odmah uputio poluvisoki udarac s 20 metara i pogodio sam kut vratara Trešnjevke.

Sasvim zasluženo izjednačenje.

I nakon toga je Zagorec mogao do pogotka. Igrala se 32. minuta kada je Topolovec uputio oštar centaršut na drugu stativu gdje ju u namjeri da izbaci loptu u korner zahvaća Kćira i pogađa spojnicu stative i prečke od koje se lopta odbija daleko u polje tako da se na odmor otišlo bez pobjednika.

Kada su igrači krenuli prema svlačionicama primijetili smo na licima igrača Zagorca umor i iscrpljenost. Danak velikog broja utakmica u relativno kratkom vremenu ( bila je ovo deseta službena utakmica Zagorca u 35 dana, op.a. ) morao se osjetiti i zato je malo vladao strah u relativno velikom broju pristiglih navijača Zagorca.

Početak drugog poluvremena donio je nastavak igre Zagorca te se već u 56. minuti ukazala prilika Štimca nakon dodavanja Bračevića ali je lopta za malo prošla pored desne stative golmana Szczuke. No, kako je vrijeme odmicalo tako je i „padala“ igra Zagorca te su u toj „nemoći“ učinjeni jedanaesterci i lagani pogodak za vodstvo od 2:1 u 70. minuti – Josipović je na lijevoj strani obrane Zagorca probio Bračevića i Paradžika te lako poentirao u suprotnu malu mrežicu nemoćnog Bručija.  Od tog trenutka Zagorca nije bilo ! Već pet minuta kasnije još jedan jedanaesterac za domaćina kojeg realizira Burić da bi se nada probudila u 84. minuti kada je Bajan odlično iskoristio ubačaj Bračevića i poentirao za 3:2. No, u posljednjoj minuti susreta još jedan jedanaesterca i sigurna realizacija Burića za konačan rezultat Trešnjevka 4. Zagorec 2.

Svoj sljedeći prvenstveni susret Zagorec igra u srijedu, 4. listopada u 16,30 sati, na svom terenu kada u zagorskom derbiju lige ugošćuje Tondach iz Bedekovčine.

Trešnjevka – Zagorec 4:2 ( 1:1 )

Igralište: Graba. Gledatelja: 150. Sutkinja: Marijana Kumer ( Breganica ) 7. Pomoćnici: Petra Čabraja ( Zagreb ), Antonio Šaško ( Popovača ).

Strijelci: 1:0 Burić 5' – 11 m; 1:1 Bajan 27'; 2:1 Josipović 70'; 3:1 Burić 75' – 11 m; 3:2 Bajan 84'; 4:2 Burić 90' – 11 m.

Trešnjevka: Szczuka 6; Nikšić 6,5; Ainadou 6,5; Agatić 7; Josipović 7; Mioč 6,5 ( 72. Tičak - ); Pareža 7; Kljajić 6 (46. Mršić 6 ); Kćira 6 ( 82. Puklin - ); Burić 7,5 ( 90. Crnjak - ); Jelinić 6 ( 46. Jančić 6,5 ). Trener: Dario Jančić 7.

Zagorec: Bruči 6,5; Kunštić 6,5; Štimac 6 ( 77. Ambrosio - ); Paradžik 5; Stiperski 5,5; Christian 5,5 ( 66. Brebrić 6 ); Bajan 7,5; Topolovec 6 ( 46. Landripet 6 ); Uchida 5,5 ( 66. Mišak 5,5 ); Bračević 6; Jazbec 5,5 ( 80. Krznar - ). Trener: Ivan Zubić 6.