Cibona ipak prejaka za Zabok

Antonio Sikirić

Čudo se ipak nije dogodilo. Cibona je u trećoj odlučujućoj utakmici četvrtfinala play offa lakše od očekivanog savladala Zabok s 30 koševa razlike (97:67) i zasluženo i očekivano odlazi u polufinale gdje ju je očekuje Split. Tinjala se je neka nada, sportski se je nadati, ali Zagrepčani su zapravo sve već riješili nakon prvog poluvremena kada su na kontu već imali 23 koša viška (50:27).

Zabok je pomalo impresionirano ušao u utakmicu, tri su minute igrači Ivana Tomasa ostali bez koša, dok je Cibona istovremeno povela sa 6:0. A onda se pojavio Sikirić koji je najzaslužniji za seriju Zaboka od 9:0, na semaforu je u 5. minuti stajalo 6:9, a stotinjak bučnih navijača Zaboka nakratko je bilo u transu. No zabočki je brod nakon toga polako počeo tonuti. Nezaustavljivi Aranitović nemilosrdno je punio koš Zaboka, a nakon prve četvrtine Cibona je već imala 14 koševa viška (27:13).

Malo nade javile se nakon uvodne trice Savića za 27:16, na ulasku u drugu četvrtinu, no ta se nada brzo rasplinula. Zabok nije mogao naći balans ni u obrani ni u napadu, Aranitoviću se pridružio i Perasović koji minutu prije kraja prve četvrtine prvi puta Cibonu dovodi do prednosti veće od 20 koševa (48:27), a isti je igrač položio za 50:27 na kraju druge četvrtine. Do poluvremena Aranitović je na kontu imao već 17, a Perasović 15 koševa. Kod Zaboka je jedino raspoložen bio Sikirić koji je postigao 14 koševa.

Očekivalo se buđenje Zaboka u nastavku, no ono se nije dogodilo. Sjajni Aranitović u 24. minuti prvi puta dovodi domaće do +30 (67:37). Krajem treće četvrtine Tomas je dao priliku igračima iz drugog plana, dok je njegov kolega Repeša to učinio u zadnjih pet minuta utakmice. Najvećih +37 (94:57) postavio je tricom Aranitović u 35. minuti, da bi utakmica završila rezultatom 97:67.

Nezauastavljivi Aleksandar Aranitović utakmicu je završio s 33 koša (šut 80%), 8 skokova i 6 asistencija uz valorizaciju 33. Ivan Perasović postigao je 22 koša uz 8 skokova i 5 asistencija, a kapetan Krešimir Radovčić imao je double-double učinak od 14 koševa i 11 asistencija. Borna Katanović postigao je 12, a Josip Pavković 11 koševa uz 7 skokova. Kod Zaboka najbolji i jedini dvoznamenkasti bio je Antonio Sikirić s 20 koševa.

Unatoč porazu Zabok zaslužuje sve pohvale za jednu odličnu sezonu u elitnom hrvatskom košarkaškom društvu i šesto mjesto na kraju FAVBET Premijer lige. Sjajni navijači bodrili su žuti do kraja i u svlačionicu ih ispratili pokličem „šampioni“, čime su najbolje pokazali što misle o ovoj sezoni za pamćenje. Ni ovaj uvjerljivi poraz nije mogao pokvariti dobar dojam koji su igrači Ivana Tomasa ostavili u ovoj sezoni.

CIBONA – ZABOK 97:67 (27:13, 23:14, 32:22, 15:18).

ZAGREB: KC Dražen Petrović, GLEDATELJA: 300, SUCI: Vulić, Jurčević i Roglić.

CIBONA: Radovčić 14 (3-4), Perasović 22, Majcunić 3, Pavković 11 (3-4), Crnogorac, Aranitović 33 (4-4), Ferderber 2. Bandov, Katanović 12 (1-2), Kujundžić. TRENER: Dino Repeša

ZABOK: Sikirić 20 (4-4), Neal 8 (1-2), Cinac 2, Tomić, Šustić 8, Antonić 2, Savić 9, Črnjević 3 (1-2), Rebić 5, Cvitanović 4, Kosi 2, Buljević 4. TRENER: Ivan Tomas