Golubovec slavio u zagorskom derbiju

4. NL – središte skupina A: 26. kolo: Golubovec – Straža 2:1

• Dario Bobek .JPG

Dario Bobek

U 26. kolu 4. NL središte skupina A, u zagorskom derbiju Golubovec je dočekao Stražu. Bio je to drugi uzastopni derbi za Stražu, koja je četiri dana ranije odigrala kod kuće 2:2 protiv Ivančice i sve je u težoj situaciji, iako još ne posve bez šanse u opstanak, no mora početi pobjeđivati, što nikome nije lako u Novom Golubovcu. No, domaćini pak muku muče sa ozljedama, pa je i u ovoj utakmici bilo dosta izostanaka. No, Golubovec je krenuo kako i uvijek na domaćem terenu, s namjerom da što prije zabije. Prilika je bilo, no bez realizacije u prvih dvadesetak minuta. S druge pak strane Straža je u 23. minuti iskoristila jednu kontru, i nakon što je Nino Leško obranio prvi udarac, David Janžek odbijanac posprema u mrežu za 0:1. No, u istoj minuti, odmah nakon centra Marko Kanceljak ubacuje, a Dario Bobek pogađa za 1:1. Još je bilo prilika u prvom dijelu, no golova nije bilo. U nastavku, uz par promjena na obje strane, utakmica se umirila, izgubila na tempu i kad se već činilo da će završiti bez pobjednika, u 80. minuti, Ivan Risek šalje jednu dugu loptu na Josipa Mlakara, koji bježi obrani gostiju i pogađa za konačnih 2:1.