Prethodni članak
Sljedeći članak

Predstavljena dječja radijska emisija Veronika Desinićka „Zagorska ruža“

Polusatna radijska emisija kruna je projekta „ZAGORSKA RUŽA“ kojeg su zajednički ostvarili učenici, učitelji i profesori iz OŠ Đuro Prejac Desinić i PŠ Vinagora, te stručnjaci iz Dvora Veliki Tabor


Veronika Desinićka, naša „Zagorska ruža“, djeva je o kojoj se šapuće već više od 500 godina. Tko je bila? Gdje su joj kosti? Je li u zidu Velikoga Tabora? Usmenu predaju o Veroniki od zaborava čuvaju i današnji klinci. Na suvremeni način. U jednoj od opcija – putem radijske emisije koja je javnosti predstavljena u ponedjeljak 12. lipnja u Rustikalnoj dvorani Velikoga Tabora.

Polusatna radijska emisija kruna je projekta „ZAGORSKA RUŽA“ kojeg su zajednički ostvarili učenici, učitelji i profesori iz OŠ Đuro Prejac Desinić i PŠ Vinagora, te stručnjaci iz Dvora Veliki Tabor. Glavna tema emisije je Veronika Desinićka i njezini brojni identiteti – djevojka, žena, majka, ljubavnica, copernica, suvremeni brand… Projekt „Zagorska ruža“ započet je ove zime na edukativno - kreativnim radionicama u Velikome Taboru, a, između ostalog, uključivao je i sudjelovanje članova tima na državnoj smotri projekata učenika iz područja Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo.

U projektu je sudjelovalo 17-ero djece nižih i viših razreda osnovne škole iz Desinića i Vinagore. Samostalno su radili istraživanja, intervjue o „copernicama“ na terenu s kazivačima, ankete sa djecom u dječjem vrtiću „Tratinčica“ u Desiniću, te Mini mljekari Veronika, a i sjedanje za mikrofon za potrebe snimanja radijske emisije bilo im je prvo takvo iskustvo. U provedbi projekta potporu su pružili djelatnici Dvora Veliki Tabor, Krapinsko-zagorska županija, općina Desinić, Zagorska razvojna agencija, Radio Hrvatsko zagorje Krapina, Mini mljekara Veronika i mnogi stručni pojedinci, poput dizajnera Igora Vranješa i prof. dr. sc. Ljiljane Marks sa Instituta za etnologiju i folkloristiku iz Zagreba.Djecu su organizirale i mentorirale učiteljica savjetnica Božica Mandić, profesorica Gordana Bartol i etnologinja Kristina Pavlović.

Još članaka iz "Desinić"

Facebook